تحریک فوق عادی با دیدن فیلم مستهجن چه علت هایی دارد؟

0 3,806

تحریکات فوق عادی در رابطه جنسی اینترنتی به خاطر چیست؟ مفهوم تحریک فوق عادی اولین بار توسط برنده جایزه نوبل نیکلاس تینبرگن معرفی شد. او کشف کرد که پرنده ها، پروانه ها و دیگر حیوانات می توانند توسط تخمها و زوجهای تقلبی فریب بخورند. به عنوان مثال پرندگان مونث تلاش می کردند که بر تخمهای گچی بسیار بزرگتر از حد معمول و در معرض دید بنشینند در حالی که تخمهای رنگ پریده و لک دار خود را نادیده می گرفتند.

انسانها نیز، همچون پرندگان ارزش محرکها را با میزان فعال شدن مسیر پاداش اندازه گیری می کنند. به همین دلیل است که هیجان جنسی بالاترین میزان دوپامین و مخدرها را آزاد می کند تولید مثل وظیفه ارجح ژنهای شماست.

رابطه جنسی اینترنتی، فقط تازگی پایان نیافتنی که زنگ سیستم پاداش ما را به صدا در می آورد نیست. دوپامین برای احساسات و محرکهای دیگر نیز فعال می شود.

دلیل تحریک افراد در زمان استفاده از رابطه جنسی اینترنتی

  مانند احساس گناه، انزجار، خجالت، اضطراب و ترس.

مسیر پاداش اغلب مسیر جستجو نامیده شده.

  • هرچیزی که بر خلاف آنچه انتظار می رود باشد

شوک، غافلگیری، یا چیزی بیش از تصور ما.

کلمات و تصاویر شهوت برانگیز، از دوران قدیم وجود داشتند. همچنین مواد شیمیایی عصبی که در اثر زوج های جدید ایجاد می شود. اما تازگی یک مجله تصاویر جنسی به همان سرعتی که صفحات را ورق می زنید کمرنگ می شود. آیا کسی مجله جنسی یا فیلم تحریک پذیر معمولی را “شوک دهنده” و “تولید کننده اضطراب” می نامد؟” آیا آن مخالف انتظارات یک پسر آشنا به کامپیوتر ۱۲ ساله است؟

هیچکدام اینها قابل مقایسه با جستجو و طلبیدن رابطه جنسی بیشتر در تبهای بیشتر مرورگر در شکارگر گوگل نیست. چیزی که رابطه جنسی اینترنتی را بی همتا می سازد این است که شما می توانید پیوسته دوپامین را با کلیک بر روی موس یا لمس صفحه افزایش دهید.

بسیاری از این حالتهای احساسی (اضطراب، خجالت، شوک، غافلگیری) نه تنها دوپامین را افزایش می دهند، بلکه هر کدام می توانند هورمون های استرس و پیامرسان های عصبی (نوراپینفرین، اپینفرین، کورتیزول) را تقویت کنند، این مواد شیمیایی عصبی هیجان را افزایش می دهند در حالی که اثرات قدرتمند دوپامین را تقویت می کنند. پس از مدتی مغز استفاده کننده از رابطه جنسی می تواند احساس اضطراب یا ترس را با احساس بر انگیختگی جنسی اشتباه بگیرد. این روشن می کند که چرا برخی از استفاده کنندگان رابطه جنسی یک مرحله جلوتر می روند و به رابطه جنسی هایی که شوک برانگیز و اضطراب آمیز هستند روی می آورند، چون آنها به انفجار قویتری از مواد شیمیایی عصبی نیاز دارند تا بتوانند تحریک جنسی بشوند یا به اُرگاسم برسند.

عوامل تبدیل رابطه جنسی اینترنتی به محرک بی همتا

آشکار است که رابطه جنسی امروزی به راحتی در دسترس است، ۲۴ ساعت روز، ۷ روز هفته، رایگان و خصوصی و تازگی نامحدود را در اختیار فرد می گذارد. طوری که آن معمولا استفاده می شود دوپامین را برای مدتی طولانی پیوسته بیشتر و بیشتر می کند، که باعث می شود رابطه جنسی اینترنتی به شدت جلب توجه کننده و اعتیاد آور باشد. آنهایی که موافقند اعتیاد به رابطه جنسی اینترنتی وجود دارد اغلب آن را با مواد اعتیاد آور یا بازی های ویدئویی مقایسه می کنند. در حالی که اعتیاد به رفتارهای مشخص و اعتیاد به مواد برخی تغییرات مغزی مشترک را ایجاد می کنند، این مقایسه ها نمی توانند فیل در اتاق را تعریف کنند (کنایه از داستان تشخیص فیل در اتاقی تاریک).

ما دارای مدارهای مغزی مشخصی برای رابطه جنسی هستیم و این مدارها به خصوص در زمان نوجوانی بسیار نفوذ پذیرند (و تا حدود دیگری در تمام طول زندگی).

اگر بخواهیم آن را به روشی دیگر بیان کنیم، برای چیزهایی مثل الکل، کوکائین، یا بازی با اصلحه،برای شخص مدارهایی غریزی وجود ندارند. در حالی که همه آنها می توانند دوپامین مسیر پاداش را بالا ببرند (شرط لازم برای ایجاد تغییرات مغزی برای اعتیاد)، ولی نمی توانند نوع برانگیخته شدن طبیعی جنسی ما را شکل بدهند. رابطه جنسی اینترنتی می تواند مدار وسیع مغزی ما را برای رابطه جنسی و تولید مثل تغییر داده و شکل بدهد.

از آنجایی که اُرگاسم قویترین تقویت کننده طبیعی می باشد و تولید مثل ژن های ما بالاترین وظیفه، مغز ما تلاش می کند تا هر چیزی را که در رابطه با این تجربه قدرتمند هست به خاطر بسپارد و اینکار را بوسیله متصل کردن و مرتبط کردن با تجربه ای بسیار برجسته (اوج) انجام می دهد که در مورد رابطه جنسی شامل: 

  • تنها بودن
  • ف.ت.ی.ش (رابطه جنسی هایی که در آن از ابزار استفاده می شود)
  • فانتزی های جنسی (تصور رابطه با تصویر)
  • تازگی بی پایان
  • تب های چندگانه در مرورگر اینترنتی
  • شوک و غافلگیری
  • سبک های مختلف
  • چندین رابطه جنسی در یک جلسه

 می باشد.

قابل ذکر است منظور ما تاثیر روانی رفتن به سمت استفاده از رابطه جنسی سخت (رابطه جنسی هایی که بیشتر تصاویر معمولی را به نمایش می گذارند) و اعتیاد آور از هر نوع قابل تصور یا غیر قابل تصور در حین تحریک زیاد بر نوجوانان درحالی که به شدت تحریک می شوند، نیست، چیزی که اجداد ما نمی توانستند انجام دهند.

منبع: دکتـــرســــلام

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود