هشدار؛ کرونای دلتا ۸ تا ۱۲ نفر را مبتلا می‌کند

0 3,719

زالی گفت: هر فرد مبتلا به کرونای دلتا می‌تواند ٨ تا ١٢ نفر را مبتلا کند اما خوشبختانه این ویروس جهش یافته واکسن پذیر است.

علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: به دلیل اضطراب مردم درباره تاخیر تزریق دوز دوم ما با حجم اعظمی از مراجعات به مراکز واکسیناسیون تجمیعی در تهران مواجه بودیم زیرا سالمندان نگران بودند که تزریق دوز دوم به تاخیر بیفتد و اثربخشی واکسن کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه ما تمهیداتی را برای رفع شلوغی مراکز واکسیناسیون اجرایی کردیم، بیان کرد: تعداد مراکز تجمیعی را افزایش دادیم و ٧۶ مرکز تجمیعی واکسیناسیون شامل مراکز خودرویی به سالمندان بالای ٧٠ سال خدمت رسانی می‌کنند و در مرحله بعد پس از اتمام تزریق دوز دوم به سالمندان بالای ٧٠ سال دوز اول واکسن تزریق می‌شود.

فرمانده عملیات ستاد کرونا در کلانشهر تهران بیان کرد: تلاش کردیم با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون و شیفت‌های تزریق واکسن مشکل تجمع ها برطرف شود و دوستان وزارت بهداشت خبرهای خوبی درباره واردات واکسن دادند و بر این اساس به زودی واکسن به میزان کافی در اختیار ما قرار خواهد گرفت.

زالی بیان کرد: مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند و بدانند که چند روز تاخیر تاثیری در کاهش واکسن ندارد و و در مواردی حتی چند روز تاخیر موجب افزایش اثر بخشی واکسن می‌شود.

فرمانده عملیات ستاد کرونا در کلانشهر تهران درباره شیوع ویروس دلتا یا هندی بیان کرد: دلتا ویروس کرونای جهش یافته و در هند شیوع پیدا کرده است و قدرت سرایت بالاتری دارد و هر فرد مبتلا به کرونای دلتا می‌تواند ٨ تا ١٢ نفر را مبتلا کند اما خوشبختانه این ویروس جهش یافته واکسن پذیر است.

زالی با بیان اینکه نوع جهش یافته ویروس دلتا در هند گفت: ویروس دلتا پلاس فرم جهش یافته ویروس کرونای دلتاست و موارد ابتلا به آن بیشتر در کشور هند بوده و خارج از این کشور به ندرت موارد ابتلا دیده شده است و مرگ و میر و سرایت بیشتری نسبت به گونه دلتا دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود