احتمال آلودگی کودکان به کرونا در مدارس کمتر از خانه است

0 3,925

دانشمندان بلژیکی در تحقیقات خود دریافتند که مدارس را نمی‌توان مکانی برای آلوده شدن دانش آموزان دانست.

دانشمندان سازمان بهداشت ملی بلژیک دریافتند که میزان انتقال ویروس کرونا در کلاس‌های درس بسیار کمتر از خانه است.

آن‌ها افزودند: احتمال آلودگی کودکان با بزرگسال‌ها برابر است، اما قابلیت انتقال بیماری در کودکان کمتر بزرگسالان است.

در ماه‌های ژوئن و مارچ که مدارس بلژیک آموزش حضوری داشتند ۳۷۸ نفر مبتلا به کرونا در مدارس شناسایی شدند که از این تعداد ۲۷۰ نفر دانش آموز و ۱۰۸ نفر کارکنان مدرسه بودند؛ بعد از آن حدود ۴ هزار و ۴۷۰ دانش آموز زیر ۱۸ سال به دلیل تماس با افراد کرونایی در مدرسه قرنطینه شدند، اما فقط ۳۶ دانش آموز نتیجه آزمایش کرونای مثبت داشتند که حتی ممکن است در جای دیگری به غیر از مدارس به این ویروس آلوده شده باشند.

دانشمندان می‌گویند که می‌توان فهمید انتقال کرونا در بین کودکان به سختی صورت می‌گیرد و مدارس کمتر از خانه شانس آلوده بودن دارند همچنین از ۲۴۳ نفر کادر آموزشی که قرنطینه شده بودند ۱۱ نفر فقط مبتلا به کرونا شناسایی شده اند یعنی ۴/۵ درصد از این افراد مبتلا به کرونا هستند.

استیون ون گوخت، ویروس شناس بلژیکی، اظهار کرد: می‌توان گفت که درصد عفونت‌های ثانویه در مدرسه بسیار کم است؛ میزان انتقال در خانه بسیار بیشتر است، زیرا افراد آلوده به طور معمول ۱۰ تا ۲۰ درصد اعضای خانواده را آلوده می‌کنند.

در همین راستا کارشناسان مرکز کنترل بیماری اروپا اعلام کردند که انتقال ویروس کرونا از کودکی به کودک دیگر احتمال خیلی کمی دارد و نمی‌توان مدارس را عامل آلودگی کودکان دانست.
منبع: باشگاه خبرنگاران

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود