آنچه باید در مورد جراحی بینی با لیزر بدانید

0 3,814

جراحی بینی با لیزر کربن دی اکسید یا لیزر IVS انجام می شود و بیشتر به اصلاح پوست بینی می پردازد و نمی توان دیگر تغییراتی که در عمل رینوپلاستی انجام می شد را در این عمل زیبایی لحاظ کرد.

آنچه باید درباره جراحی بینی با لیزر بدانید

عمل جراحی بینی یک اصطلاح پزشکی است که برای نوع خاصی از عمل جراحی به کار برده می شود که در آن فقط ظاهر بینی را اصلاح می کنند. گرچه در بیشتر مواقع عمل بینی را برای زیبایی انجام می دهند اما گاهی جراحی بینی برای اعمالی همچون شکستگی بینی، سرطان و یا اشکال در ساختار بینی نیز انجام می شود.

معایب جراحی بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر بدون جراحی یک تکنیک جدید به شمار می آید که به عنوان یک روش درمانی با سرعت بهبود بیشتر نسبت به سایر جراحی های بینی در موارد خاص و ویژه می تواند کاربرد داشته باشد.

جراحی بینی با لیزر یک گزینه انتخابی معمول و متداول برای مواقعی است که ظاهر نامناسب بینی به خاطر پوست ضخیم آن ایجاد شده باشد. از عمل زیبایی با لیزر به همراه جراحی استاندارد بینی در مواقعی که سر بینی و یا پیاز بینی به خاطر پوست ضخیم، ضخامت پیدا کرده باشد استفاده می کنند.

مزایا جراحی بینی با لیزر

در بیشتر موارد از این عمل زیبایی برای درمان مشکلات بینی به خاطر ایجاد آکنه روزاسه کمک می گیرند. آکنه روزاسه یک عامل باکتریایی است که موجب ایجاد منافذ در پوست شخص می گردد و در نتیجه بر روی پوست تعداد زیادی جوش قرمز ایجاد می شود. در این شرایط تنها روش ایده آل برای زیبایی بینی استفاده از عمل جراحی بینی با لیزر می باشد.

از جراحی بینی با لیزر چه می دانید

استفاده از لیزر امروزه در انجام انواع عمل های گوناگون رایج شده است و چون دقت بالاتری نسبت به چاقوی جراحی دارد در بین عموم طرفداران فراوانی پیدا کرده است اما به خاطر تعدد بافت های درگیر در عمل بینی همچون پوست، غضروف، استخوان و مخاط لیزر توانایی فعالیت بر روی تمام این موارد را ندارد و به همین علت هنوز کاربرد چندانی در جراحی بینی پیدا نکرده است.اما چون محبوبیت جراحی با لیزر در بین عموم بالا است امکان استفاده های تبلیغاتی در این زمینه وجود دارد.

اطلاعات جامع جراحی بینی با لیزر

در جراحی زیبایی بینی عمده کار جراح روی تغییر شکل و بازآرایی ساختار غضروفی و استخوانی بینی متمرکز می باشد، این کار با تراش استخوان ها و برش غضروف ها در بعضی قسمت ها و تقویت غضروف و بازسازی راه هوایی در قسمت هایی دیگر انجام می شود، در نتیجه کار روی غضروف و استخوان به علت ساختار بافتی و همچنین خصوصیات فیزیکی نور لیزر کارایی چندانی ندارد و اسم بردن از جراحی بینی با لیزر صرفا تبلیغاتی می باشد.

جراحی بینی با لیزر امکان دارد؟

دکتر حسنانی متخصص و جراح حلق و بینی می گوید هرچند استفاده از لیزر در دیگر زمینه های پزشکی بسیار پیشرفت کرده است اما هنوز در جراحی بینی استفاده از لیزر کاربرد ندارد و تنها راه ایجاد تغییرات ماندگار زیبایی در بینی جراحی رینوپلاستی است و لیزر هیچ نقشی در جراحی بینی ندارد.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود