چگونه گروه واتس‌اپ خود را مدیریت کنیم؟

0 4,178

پیام رسان واتس‌اپ قابلیت‌های متعددی را در زمینه ساخت و کنترل گروه به کاربر ارایه می‌کند. در این مطلب می‌خواهیم با بررسی این قابلیت‌ها، نحوه مدیریت گروه واتس‌اپ را به شما آموزش دهیم. همراه ما باشید.

اپلیکیشن‌ واتس‌اپ را اکثر کاربران تلفن‌های هوشمند می‌شناسند و حتما برای یکبار هم شده، از آن استفاده کرده‌اند. توسط این پیام رسان می‌توان به صورت رایگان از خدماتی چون ارسال پیام متنی، تماس صوتی و تصویری، ساخت گروه و تعدادی دیگر از این موارد، استفاده کرد. (آموزش کامل ساخت اکانت در واتس‌اپ)

در گذشته نحوه ساخت گروه در واتس‌اپ را برایتان قرار داده بودیم و امروز تصمیم داریم نحوه مدیریت آن را به شما آموزش دهیم. امکانات مختلفی برای مدیریت گروه واتس‌اپ در اختیار کاربر قرار دارد و پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید بهترین تجربه در این قسمت را تجربه کنید، با کاربرد و نحوه استفاده از این امکانات آشنا شوید. در ادامه به این قابلیت‌ها خواهیم پرداخت. (آموزش ساخت گروه در واتس‌اپ)

مدیریت گروه واتس‌اپ

بعد از ساختن گروه خود در واتس‌اپ، با کلیک بر روی آیکون سه نقطه و انتخاب Group info و یا تپ بر روی نام گروه در نوار بالایی، وارد منوی مدیریتی می‌شوید. در بخش ابتدایی صفحه باز شده، می‌توان نام گروه و  تصویر پروفایل را تغییر داد. همچنین امکان افزودن افراد جدید هم برای کاربر وجود دارد.

مدیریت گروه واتس‌اپ

کمی پایین‌تر چندین گزینه مختلف قرار گرفته که کاربرد هرکدام به صورت زیر است:

Add group description: توضیحات مربوط به گروه

Mute Notification: بی‌صدا کردن اعلانات برای ۸ ساعت، ۱ هفته و یا یک سال

Custom Notification: شخصی سازی اعلانات با تغییر در صدای زنگ و رنگ چراغ اعلان

Encryption: سیستم رمزگذاری گروه (با این آموزش امنیت واتس‌اپ خود را دو سوته بالا ببرید!)

Group Settings: تعین دسترسی دیگر ادمین‌ها برای تغییر توضیحات گروه و انتخاب ادمین‌ از میان اعضا

مدیریت گروه واتس‌اپ

با گذشتن از این موارد، دو بخش دیگر برای افزودن اعضای بیشتر به گروه دیده می‌شود. اضافه کردن عضو جدید به گروه با انتخاب از مخاطبین و یا لینک دعوت امکان پذیر است. لیست اعضا هم کمی پایین‌تر از این دو گزینه قرار گرفته و شما می‌توانید با تپ بر روی هرکدام، به گزینه‌های مختلفی در رابطه با آن شخص دسترسی داشته باشید.

Exit group گزینه‌ای است که در انتهای صفحه قرار گرفته که با انتخاب آن از گروه خود خارج می‌شوید. دقت کنید با انتخاب این گزینه، گروه ساخته شده پاک نخواهد شد. Report spam هم در پایین گزینه خروج از گروه قرار گرفته و با انتخاب آن ضمن بیرون رفتن گروه، گزارش اسپم هم را برای واتس‌اپ ارسال خواهد شد.

مدیریت گروه واتس‌اپ

با کلیک بر روی آیکون سه نقطه در بخش بالایی رابط کاربری صفحه اصلی، علاوه بر گزینه Group info، موارد دیگری هم موجود بوده که برای کنترل بیشتر گروه در این بخش قرار دارند.

Group media: تمامی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده از این بخش در سه گروه مختلف قابل دسترسی‌اند.

Search: با این گزینه می‌توان بین چت‌های ارسال شده به جستجو پرداخت.

Mute Notification: این گزینه در بخش قبلی هم وجود داشت که توسط آن می‌توان اعلانات دریافتی را در حالت بی‌صدا قرار داد.

Wallpaper: تعویض تصویر پس‌زمینه چت از این بخش انجام پذیر است. شما می‌توانید از تصاویر پیش‌فرض و یا گالری برای این قسمت استفاده کنید.

More: در این بخش سه گزینه Clear chat برای حذف تاریخچه چت‌ها، Email chat برای ایمیل کردن چت‌ها و Add shortcut برای افزودن میانبر گروه در صفحه اصلی، قرار دارد.

مدیریت گروه واتس‌اپ

توسط موارد اشاره شده در بالا، می‌توان آسان‌تر به مدیریت گروه واتس‌اپ خود پرداخت. البته این قابلیت‌ها به اندازه آنچه در برخی پیام رسان‌ها مانند تلگرام دیده‌ایم، کامل نبوده و هنوز جای خالی موارد زیادی در این بخش احساس می‌شود. در گروه‌های واتس‌اپ همچنان تعیین دسترسی حرفه‌ای ادمین‌های دیگر، کنترل فعالیت اعضا، افزودن تعداد بالای اعضا و بسیاری دیگر از این قبیل قابلیت‌ها که در تلگرام وجود داشته، به کاربر ارایه نمی‌شود. انتظار داریم واتس‌اپ در آینده نزدیک با انتشار آپدیت‌های بیشتر، امکانات بیشتری را برای مدیریت گروه‌ها اضافه کند. (به ۵ دلیل همین حالا واتس اپ را جایگزین تلگرام کنید!)

نظر شما در رابطه با امکانات موجود برای مدیریت گروه واتس‌اپ چیست؟    منبع: click..ir

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود