عسل طبیعی زخم معده را درمان میکند

0 3,738

زخم ها می توانند در بخش های مختلفی از بدن از جمله جداره معده ایجاد شوند که زخم معده می باشد و با علائم مختلفی همراه است، در این بخش از مطلب قصد داریم شما را با درمان زخم معده با عسل آشنا خواهیم کنیم.

زخم معده یکی از بیماری های بسیار شایع در دنیای امروز می باشد که بسیاری از افراد را به خود گرفتار می کند و در واقع یکی از زخم هایی می باشد که در جداره داخلی معده بخش ابتدایی روده کوچک ایجاد می شود و زمانی این مشکل ایجاد می شود که اسید معده سبب تخریب پوشش معده می شود، افراد مبتلا به زخم معده شاید روش های مختلفی را به منظور درمان زخم معده استفاده کرده اند که در حقیقت درمان زخم معده با عسل یکی از روش های فوق العاده ای جهت بر طرف شدن زخم معده می باشد.

رفع زخم معده با عسل

 درمان زخم معده با عسل طبیعی

 عسل دارای خواص بسیار زیادی برای سلامت بدن می باشد که از قدیم در طب سنتی کاربرد فراوان دارد و بسیار پر طرفدار است امروزه عسل حتی برای درمان زخم معده نیز گزینه بسیار مناسبی است، عسل ماده ای می باشد که به منظور فعالیت طبیعی دستگاه گوارش مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل داشتن مقدار فراوان آهن و منگنز از ترشح اسید اضافی معده نیز جلوگیری می کند و در واقع به عنوان یک مرهم سبب درمان زخم های معده می شود که در ادامه شما را با درمان زخم معده با عسل آشنا خواهیم کرد.

عسل و آب ولرم

به منظور درمان زخم معده می توانید ۲ ساعت قبل از غذا و یا سه ساعت پس از غذا یک قاشق غذا خوری عسل را داخل مقداری آب ولرم مخلوط کنید سپس جرعه جرعه آن را بنوشید.

درمان زخم معده با عسل طبیعی

عسل و زرد چوبه

یکی دیگر از روش های درمان زخم معده زردچوبه و عسل می باشد، زرد چوبه و عسل به دلیل داشتن خواص ضد التهابی به درمان زخم معده کمک می کنند بنابراین ۵۰ گرم از زرد چوبه آسیاب شده را با سه قاشق غذا خوری عسل و ۲۰۰ میلی لیتر آب گرم مخلوط کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب این ترکیب را هر روز مصرف کنید.

دارچین و عسل

از دیگر روش های درمان زخم معده استفاده از دارچین و عسل می باشد بنابراین یک قاشق عسل را با یک چهارم قاشق پودر دارچین مخلوط کنید سپس ترکیب به دست آمده را میل کنید.

بهبود زخم معده با عسل

شیر و عسل

درمان زخم معده با عسل و شیر گزینه بسیار مناسبی می باشد که علاوه بر تقویت معده، زخم معده را نیز بهبود می یابد و به نرم شدن روده ها کمک می کند.

شنبلیله و عسل

ازدیگر روش های رفع زخم معده عسل و شنبلیله می باشد بنابراین یک قاشق غذا خوری از پودر شنبلیله را بجوشانید سپس با مقداری عسل ترکیب کنید و مخلوط حاصل را با شکم خالی میل نمایید.

برطرف کردن زخم معده با عسل

تخم مرغ و عسل

یک فنجان شیر تازه گاو را بجوشانید سپس اجازه دهید ولرم شود حالا یک عدد تخم مرغ خام و عسل را با هم ترکیب کنید و مخلوط حاصل را به شیر اضافه نمایید سپس آن را به مدت ده روز به صورت ناشتا مصرف نمایید.

رفع زخم معده با عسل

عرق کاسنی و عسل

درمان زخم معده با عسل و کاسنی بسیار مناسب می باشد بنابراین دو گرم از ریشه و برگ تهیه شده از گیاه کاسنی را داخل مقداری آب حدود ۲۰۰ سی سی بجوشانید سپس مقداری عسل به آن اضافه نمایید و یک ساعت پس از صرف غذا آن را مصرف کنید برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مدت یک هفته از این روش استفاده نمایید.

عسل و تمشک

از دیگر روش های درمان زخم معده این است که ۳۰ تا ۵۰ گرم از برگ تمشک را داخل یک لیتر آب جوش به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قرار دهید تا دم بکشد بعد از سرد شدن مقداری عسل به آن اضافه کنید سپس یک فنجان از آن را نیم ساعت بعد از هر غذا بنوشید.

درمان زخم معده با عسل طبیعی

علائم زخم معده

  • احساس سوزش در ناحیه شکم و پشت قفسه سینه
  • سوزش سر دل
  • نفخ
  • تهوع و استفراغ
  • درد ناخوشایند در وسط یا بالای معده
  • استفراغ خونی
  • مدفوع سیاه رنگ
  • کاهش وزن
  • درد شدید شکم

علائم زخم معده و بهبود آن با عسل

در طول مدت بهبود زخم معده با عسل با کمک روش های گفته شده باید از مصرف مواد غذایی دارای فیبر، سبوس و یا الیاف گیاهی خودداری کنید، در این بخش از مطلب قصد داشتیم شما عزیزان را با بهبود زخم معده با عسل آشنا کنیم تا اگر مبتلا به زخم معده هستید با کمک روش های گفته شده این مشکل را بر طرف کنید، اگر تمایل دارید در زمینه درمان خانگی و طب سنتی اطلاعات مفیدی کسب نمایید می توانید بر روی لینک کلیک نمایید.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود