خون دماغ را با طب سنتی و داروهای گیاهی درمان کنید

0 4,748

خون دماغ به دلایلی همچون ضربه و یا دست کاری بینی و گاهی به دلیل وجود بیماری هایی بروز می کند. برای دانستن دلایل و راههای درمان طبیعی خون دماغ با ما همراه شوید.

خون دماغ در بسیاری موارد بخاطر یک مشکل ساده است و جای هیچ نگرانی ندارد و راحت می شود آن را برطرف کرد. در این مقاله مجله اینترنتی نصرینو روش های درمان خون دماغ در طب سنتی را معرفی خواهیم کرد.

خون دماغ زمانی اتفاق می افتد که به هر دلیل رگ های ظریف داخل بینی پاره شود که این موضوع می تواند بخاطر دست کاری زیاد, ضربه شدید و…. باشد. برای درمان خون دماغ در طب سنتی با این مقاله همراه شوید.

درمان خون دماغ در طب سنتی:

برای درمان خون دماغ بهتر است به موارد توضیح داده شده در ادامه این مقاله توجه نمایید.

  1. اگر دچار خون دماغ شدید و یا شخصی در کنارتان این اتفاق برایش رخ داد فورا او را بنشانید و محل متصل شدن ناحیه استخوانی و غضروفی در لبه های برجستگی های استخوانی بینی را بفشارید و بعد از گذشت چند دقیقه با یک پنبه یا دستمال کاغذی سوراخ بینی را بپوشانید.
  2. در طب سنتی از عصاره انبه به عنوان بند آورنده خون دماغ یاد شده است.درمان خون دماغ در طب سنتی
  3. برای درمان خون دماغ, برگهای تازه گیاه گشنیز را له کنید و بعد یک تا دو قطره از آب برگ گشنیز را در داخل سوراخ بینی برای بند آوردن خونریزی آن بریزید.
  4. مقداری پیاز ریز رنده شده را با سرکه مخلوط کنید و چند قطره از این محلول را به منظور درمان خانگی خون دماغ استفاده کنید.
  5. پنج قاشق چای خوری گلاب را با دو قاشق چای خوری سرکه ترکیب کنید و در بینی بچکانید تا مانع خونریزی شوید.درمان خانگی خون دماغ با طب سنتی
  6. اگر خون دماغ بخاطر خشکی محیط بینی باشد در درمان خون دماغ در طب سنتی ریختن چند قطره اسانس نعنا برای بر طرف کردنم این مشکل توصیه شده است.
  7. آب سماق را بر روی پیشانی و بینی بمالید تا خون ریزی را متوقف کنید.درمان خون دماغ با روش های خانگی
  8. اگر هنگام خون ریزی یک تکه پنبه آغشته شده به آبلیمو را در سوراخ بینی بگذارید باعث قطع خونریزی می شود.
  9. ریختن چند قطره آبغوره در سوراخ بینی, خون آن را بند آورد.راه حل های بند آوردن خون بینی در منزل

همانطور که ذکر شد دچار خونریزی شدن به صورت معمولی جای هیچ نگرانی ندارد. اما اگر دچار خونریزی های مداوم و شدید هستید حتما و سریعا به پزشک مراجعه کنید تا با پیدا کردن علت خون دماغ تحت درمان قرار بگیرید.

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود