دردهای ناحیه لگن را جدی بگیرید

0 3,755

از شایع ترین درد ها در بین خانم ها و آقایان درد لگن می باشد که علت مختلفی وجود دارد که با تشخیص علت آن می توانید آن را درمان کنید در این مقاله قصد داریم شما را با علت درد در ناحیه لگن آشنا کنیم .

درد در ناحیه لگن

درد لگن در بین خانم ها بیش تر از مردان  به چشم می خورد و دارای علل مختلفی می باشد:

درد لگن

عفونت های دستگاه ادراری:

یکی از علت های درد لگن ممکن است بر اثر عفونت دستگاه ادراری باشد که این عفونت از مثانه تا مجاری ادراری را درگیر می کند و علائم این بیماری فشار به قسمت لگن و درد هنگام ادرار و تکرر ادرار می باشد. این درد باید درمان شود در غیر اینصورت ممکن است به کلیه ها نیز آسیب بزند.

فتق کشاله ران:

یکی از علت درد در ناحیه لگن در بین خانم ها فتق کشاله ران  می باشد اکثر زنان باردار به دلیل فشاری که بر روی دیواره شکم وارد می شود بیشتر از زنان دیگر به فتق دچار می شوند.

درد لگن در بین خانم ها

شکستگی لگن:

در افراد مسن شکستگی لگن بیشتر دیده می شود، زیرا ممکن است با بالا رفتن سن استخوان ها ضعیف شوند و ممکن است با وارد شدن آسیب یا در زمان افتادن این مشکل به وجود آید و از درد لگن رنج ببرند.

درد در قسمت لگن

کشیدگی عضله با تاندون:

هنگامی که فعالیت تکراری انجام می دهید به منظور اینکه از حرکت مفصلی  لگن حمایت شود باعث می شود فشار به عضلات، تاندون و رباط هایی وارد شود و به دلیل داشتن فعالیت زیاد این ساختار ملتهب شود و درد لگن ایجاد می شود.

التهاب کیسه مفصلی:

کیسه های کوچکی پر از مایع هستند و در برابر فعالیت های مکرر و یا حرکت های که باعث آسیب رسیدن به مفصل لگن می شود محافظت می کند که با التهاب کیسه مفصلی درد لگن ایجاد می شود.

سنگ های ادراری:

یکی از علت های شایع درد  لگن سنگ ادراری می باشد که ممکن است مواد معدنی و املاح مانند کلسیم در ادرار انباشته شوند و باعث تشکیل سنگ ادراری شوند، زمانی که بدن برای دفع آن تلاش می کند علائمی مانند درد لگن ایجاد می شود.

درد در ناحیه لگن

آواسکولار نکروز (استئونکروز):

هنگامی که خون به استخوان ها نمی رسد باعث می شود بافت استخوان ها از بین برود و ممکن است به سایر استخوان نیز آسیب وارد شود و همین امر باعث درد لگن می شود.

امیدواریم از مطالب گفته شده در مورد علت درد در ناحیه لگن بهره برده باید اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه سلامت داشته باشید می توانید با مجله اینترنتی نصرینو همراه باشید.

منبع: آرگــــامـــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود