دانلود نسخه فارسی,آذری,ترکی,عربی,بحرینی,هندی,انگلیسی سرود سلام فرمانده

0 4,539

پس از انتشار سرود پرطرفدار «سلام فرمانده» در چند کشور اسلامی، این سرود به زبان های مختلف در حال انتشار هست.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان فارسی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان آذری +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان ترکی استانبولی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان عربی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان عربی بحرینی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان هندی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

دانلود کامل سرود سلام فرمانده به زبان انگلیسی +با کیفیت اصلی سرود را با متن در این صفحه مشاهده نمایید.

سرود سلام فرمانده این روزها در فضای مجازی با استقبال زیادی روبرو شده است و اجرای آن در مدارس کشور در مراسم صبحگاهی باعث شده که در بین دانش‌آموزان حسابی طرفدار پیدا کند.

سرودی که مربوط به انتظار ظهور حضرت مهدی که بود و بیشتر برای مخاطبان دانش آموز و کودکان می باشد.

سردار سلامی فرمانده سپاه با استقبال از این سرود آن را به عنوان یک سرود تاریخی دانست و انتشار چنین سرود هایی را برای فرهنگ سازی در بین دانش آموزان و کودکان و نسل جدید ملزم دانست و گفت که آموزش و پرورش باید تلاش بیشتری کند تا این گونه سرودها در بین دانش آموزان شنیده شود.

با توجه به حواشی که سال گذشته برای مدارس کشور به وجود آمده بود و یکی از آهنگ های خواننده لس آنجلسی به نام ساسی مانکن در بین دانش آموزان آموزش و پرورش را به این فکر انداخت تا بتواند با فرهنگ سازی و ایجاد فضای متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی سرود و آهنگ هایی در این زمینه تولید و در بین دانش آموزان به اشتراک بگذارد.

حالا سرود سلام فرمانده باعث شده که استقبال زیادی از آن صورت بگیرد و این روز ها در مدارس و مراکز آموزشی و فرهنگی سرود سلام فرمانده شنیده می‌شود و قرار است به زبان های مختلف منتشر شود .

تا به حال سرود سلام فرمانده زبان ترکی آذری و فارسی منتشر شد و قرار است به زبان انگلیسی نیز تولید شود.

نسخه فارسی

دانلود

نسخه آذری

دانلود

نسخه ترکی استانبولی

دانلود

نسخه عربی

دانلود

نسخه عربی بحرینی

دانلود

نسخه هندی

دانلود

نسخه انگلیسی

دانلود

سلام فرمانده سرود رسمی مدارس می‌شود؟!

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در آیین تدفین دو شهید گمنام دانش آموز که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با بیان اینکه باید بتوانیم پیوند بین شهدا و دانش آموزانی که آینده ساز ایران اسلامی هستند را برقرار کنیم، اظهار کرد: تدفین شهدای گمنام دانش آموزی در اردوگاه شهید باهنر تهران در همین راستا صورت گرفته است و این کار به ترویج فرهنگ اسلامی و تقویت هویت ملی منجر می شود.

وی تصریح کرد: اردوگاه شهید باهنر تهران جزء برترین و چهارمین اردوگاه بزرگ کشوری است و با توجه به قدمت آن، ضرورت داشت تا تدفین شهدای دانش آموزی زودتر از این تاریخ در این اردوگاه انجام شود. مطمئنم مزار این شهیدان، زیارتگاه معلمان و دانش آموزان خواهد شد و آثار تربیتی این تدفین بیشتر از همه فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی که انجام می‌دهیم، خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا سرود سلام فرمانده می‌تواند به عنوان سرود صبحگاهی مدارس انتخاب شود، اظهارکرد: سرود سلام فرمانده در قالبی زیبا با محتوای عمیق و موضوع امام عصر عجل الله و برای گروه مخاطب کودک و نوجوان ساخته شده است که این مخاطبان آینده‌سازان کشور هستند و این سرود توانست با مخاطبانش ارتباط برقرار نمایند. مشاهده کردیم که مدارس از این سرود استقبال می‌کنند و امیدواریم سرودهایی از قبیل سلام فرمانده در مدارس و در راستای تحکیم مبانی و تقویت ساحت‌های اخلاقی اجتماعی و سیاسی اعتقادی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

شوق و اشتیاق مردم به امام زمان باعث رسیدن سرود به این جایگاه شد

حجت الاسلام مهدی حسین آبادی، معاون فرهنگی مسجد جمکران، با اشاره به اینکه بعد از ضبط سرود سلام فرمانده در مسجد مقدس جمکران توسط گروه فرهنگی ماح و جبهه فرهنگی انقلاب و انتشار آن، اقبال ویژه ای از سوی مردم به ویژه کودکان و نوجوانان نسبت به این کلیپ شد، اظهار کرد: پس از آن شاهد بودیم در دل خانواده ها و سپس توسط گروه های مختلف مردمی در سراسر کشور و حتی خارج از کشور این سرود بازخوانی و حماسه ای ایجاد شد.

وی ادامه داد: ارادت مردم به حضرت ولی عصر(عج) باعث شد اجتماعات عظیمی در شهرهای اصفهان، مشهد، تهران، یزد و دیگر تقاط کشور شکل بگیرد و در این مدت مردم بارها به مسجد مقدس جمکران مراجعه کرده و درخواست داشتند که این سرود به صورت عمومی در این مکان مقدس اجرا شود.

چه کسانی همه تلاش خود را برای تضعیف سرود به کار بستند؟!

اولین اقدام آن‌ها برای فشل کردن انعکاس این سرود سفارشی خواندن آن و ارتباط دادن کلمه «فرمانده» به رهبر انقلاب بود که خیلی زود مورد تمسخر و استهزای بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی گردید.

بی‌بی‌سی فارسی هم که از ابتدا خط تخریب این سرود را پیش گرفته بود وقتی با واکنش گسترده مثبت به آن در دیگر کشورها مواجه شد تا جایی که یکی از کارشناسانش گفته بود: «نقدی به سرود «سلام فرمانده» هست که گفته می‌شود مناسب کودکان نیست، ولی باید گفت در همه جای دنیا و همیشه این ســرودها در جاهای مختلف در مواقع حساس برای کودکان هم ساخته می‌شود.»

هرچند برخی نیز سعی کردند با غیر ایرانی خواندن آن زمینه جبهه‌گیری گروه‌های پان‌ایرانیست را مقابل آن فراهم کنند، اما این تلاش هم ناکام ماند.

اقدام سخیف دیگری که در مقابل این سرود انجام گرفت انتشار فیلم سرودخوانی دختربچه‌های عراقی در شهر کربلا و در مراسم جشن تکلیف شان بود که سعی داشتند بگویند سرود «سلام فرمانده» کپی از آن است و تولیدی نیست! در حالی که شعری که این بچه‌ها می‌خواندند هیچ تناسب آهنگی و محتوایی با سلام فرمانده نداشت.

افتخار تسری و انتشار بین المللی سرود «سلام فرمانده» آن قدر شگفت انگیز و سریع بوده که هنوز تحلیل دقیق و پژوهش جامعی درباره علل و دلایل این پراکندگی جغرافیایی کم نظیر و حتی بی نظیری که تا پیش از آن برای هیچ آهنگ یا ملودی با محتوا، جهت‌گیری و نتایجی که مستقیماً به باورهای دینی و مذهبی پرداخته باشد اتفاق نیفتاده، از سوی اندیشکده‌ها و پژوهشکده‌های اجتماعی و رسانه‌ای منتشر نشده است.

قطعاً نه فقط کشورما بلکه هیچ کشور دیگری توان وایرال بین المللی یک ملودی یا آهنگ و انتشار جهانی منبعث از انگیزه‌های شخصی و مبتنی بر اقدامات خودجوش افراد در کشورهای متنوع جهان را مانند سرود «سلام فرمانده» که بدون هیچ‌گونه هماهنگی و ارکستراسیون قبلی و هدف‌گذاری شده همه گیر شود، نداشته و ندارد.

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود