ایسوس و رونمایی مادربورد عجیب برای آینده

0 7

شرکت ایسوس در سی امین سالگرد تاسیس خود برای اولین بار مادربردی را معرفی کرد که همگان را حیرت زده کرد. در مادربرد مفهومی پرایم اتوبوبیا تمامی قدرت شرکت به رخ کشیده شده و با نادیده انگاری استانداردهای ATX  می تواند محقق شود. پس از معرفی اینتل، اکثر مادربردها براساس این استاندارد طراحی شده اند.

در این مادربرد مریخی بخاطر افزایش کارایی و عملکرد، جای بسیاری از قطعات تغییر کرده است. برای ایجاد موقعیت پایدار مادربرد، اسلات های PCIe به پشت مادربرد منتقل شده اند تا برای جایگذاری کارت گرافیک جای بیشتری وجود داشته باشد. چهار اسلات M.2 با هیت سینک در این مادربرد ایجاد شده و فن خاصی بنام Hydra Cortex را طراحی و معرفی کرده که می توان به واسطه‌‌ آن سایر فن ها را به صورت جداگانه کنترل کرد.

ایسوس و رونمایی مادربوردی عجیب

مهندسین Asus عقیده دارند که ماژولارهای Mini-PCIe  از پورت های ورودی و خروجی ایجاد شده اند و می توان  قابلیت هایی مانند اترنت و USB را با توجه به نیاز، کم یا زیاد کرد. شما می توانید عملکرد قطعات مختلف مادربرد را در صفحه نمایشی به اندازه ۷ اینچ مشاهده کنید. این پنل با اینترنت وای فای به مادربرد متصل شده و حتی می توان از کلیه عملکرد قطعات آگاهی یافت و عملکرد برخی قطعات مانند فن و سایرین را کنترل کرد.

مادربردهای ATX این چنین قابلیتی ندارند. به غیر از Asus شرکت های دیگری هم مانند اینتل، با کارها و اقداماتی در جهت طراحی و تولید مادربردهای مبتنی بر  ATX برآمده اند.

منبع

منبع:دیجی دو

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود