نحوه‌ی فعال سازی گوشی در سامانه‌ی همتا-طرح رجیستری

0 3,704

طرح رجیستری، طرحی است که برای جلوگیری از قاچاق کالاهای الکترونیکی صورت گرفته و به دنبال این طرح شما پس از خرید یک دستگاه می‌بایست آن را رجیستر کنید تا بتوانید از خدمات مربوطه بهره مند شوید. در صورتی که شما پس از خرید یک دستگاه جدید اقدام به رجیستر آن از طریق سامانه همتا نکنید، گوشی شما به طور خودکار پس از چندماه غیرفعال خواهد شد و دیگر استفاده از سرویس های مرتبط با تماس برای شما مقدور نخواهد بود.

از آنجایی که انجام رجیستر گوشی های جدید امری ضروری است و شما می‌بایست پس خرید دستگاه جدید در اولین فرصت اقدام به این کار کنید،‌ ما تصمیم گرفتیم تا آموزشی را برای انجام این کار آماده کرده و به شما عزیزان ارائه کنیم.

مقدمه‌ای در رابطه با طرح رجیستری

طرح رجیستری در حال حاضر دومین فاز اجرایی خود را می‌گذراند که در آن برندهای اپل، موتورولا، ال جی، گوگل و بلک بری در دستور کار قرار دارند و نیاز به فعال سازی دارند. بنابراین چنانچه شما دستگاهی از برندهای نام برده شده خریداری کنید، حتما می‌بایست در اسرع وقت نسبت به فعال سازی آن از طریق سامانه همتا اقدام کنید.

براساس گزارش های سامانه‌ی همتا گوشی هایی که از طریق نمایندگی های معتبر به فروش می‌رسند دارای یک کد فعال سازی یا همان «Active Card/Code» هستند که به طور معمول بر روی جعبه‌ی آن ها یادداشت شده است. در صورتی که گوشی خود را  از خرده فروش ها خریداری می‌کنید دقت داشته باشید که کد مربوط به رجیستری را در هنگام خرید دریافت کنید. در صورت داشتن کد رجیستری شما می‌توانید به یکی از دو روش زیر عمل رجیستر را انجام دهید.

روش اول: فعال سازی از طریق سایت سامانه‌ی همتا

چنانچه دسترسی به اینترنت برای شما مقدور است و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید! اولین روش برای فعال سازی گوشی های هوشمند مراجعه به وب سایت رسمی سامانه‌ی همتا می‌باشد. برای مراجعه به این وب سایت می‌توانید بر روی این لینک کلیک کنید و یا نام “سامانه‌ی همتا ” را در گوگل سرچ کنید.

پس از اینکه به یکی از روش های گفته شده وارد وب سایت سامانه‌ همتا شوید، حتما با تصویر زیر روبه رو خواهید شد. حالا زمان آن رسیده است تا عمل رجیستر را آغاز کنیم.

حتما URL وب سایت را با آنچه در تصویر بالا مشخص شده است مقایسه کنید و در صورت مغیرت از آن استفاده نکنید. در صورتی که تمام موارد درست بود، بر روی کلمه‌ی «فعال سازی» کلیک کنید تا پنجره‌ی زیر برایتان نمایش داده شود.

خب، در این قسمت شما لازم است مشخصات مربوط به موبایل و شماره تلفن اصلی خود را که به نام شما می‌باشد را وارد کنید. به منظور انجام این کار به ترتیب در فیلد اول باید شماره‌ی تلفنی که قرار است بر روی این گوشی فعال باشد(دقت کنید شما تنها می‌توانید از همین شماره بر روی دستگاه خود استفاده کنید) را قرار بدهید.

در فیلد دوم  شما می‌بایست کد IMEI مربط به دستگاه جدید خریداری شده را وارد کنید. چنانچه این کد را بر روی جعبه‌ی دستگاه نیافتید به راحتی می‌توانید با شماره‌ گیری کد *#۰۶# بر روی دستگاه جدید خود آن را دریافت کنید(دقت داشته باشید که IMEI یک کد ۱۵ رقمی است).

در فیلد سوم شما می‌بایست کد فعال سازی یا Active Card روی جعبه و یا کد دریافتی از فروشنده را وارد نمایید. در آخرین فیلد هم می‌بایست کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کرده و بر روی گزینه‌ی «فعال سازی » کلیک کنید تا کار انجام شود. خب، اگر تمام ورودی ها به درستی مقدار دهی شده‌ باشند، هم اکنون دستگاه شما فعال است و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

روش دوم: استفاده از کد دستوری

روش دوم برای کسانی است که دسترسی به اینترنت برایشان مقدور نیست،‌ در این روش شما عمل رجیستر دستگاه را از طریق کد دستوری USSD در گوشی مورد نظر انجام می‌دهید. برای انجام این کار ابتدا مانند تصویر زیر شماره‌ی *۷۷۷۷# را در دستگاه خود شماره‌گیری کنید.

پس از شماره گیری کد *۷۷۷۷# شما با تصویر زیر روبرو خواهید شد که می‌توانید بر اساس نیاز خود یکی از گزینه های موجود را انتخاب کنید(ما در این مقاله می‌خواهیم عمل فعال سازی را انجام دهیم).

هنگامی که وارد این صفحه شدید می‌بایست گزینه‌ی «فعال سازی» که معمولا در ردیف دوم قرار دارد را مطابق شکل بالا انتخاب کنید. بر روی «Send» کلیک کنید تا به صفحه‌ی زیر وارد شوید، در این صفحه‌ شما می‌بایست کد IMEI (همان کد ۱۵ رقمی یاد شده در بالا) مربوط به دستگاه خود را وارد کنید.

همانطور که در بالا اشاره شد این صفحه مربوط به کد IMEI گوشی شما می‌باشد که پس از وارد کردن این کد و زدن دکمه‌ی «Send» شما به صفحه‌ی زیر ارجاع داده می‌شوید.

چنانچه تا اینجای کار مراحل را به درستی طی کرده باشید و از صفحه‌ی USSD خارج نشده باشید، در این مرحله مطابق تصویر زیر از شما شماره‌ موبایلی که می‌خواهید روی دستگاه خود قرار دهید درخواست می‌شود. پس از وارد کردن شماره موبایل خود بر روی «Send» کلیک کنید تا وارد مرحله‌ی بعدی شوید.

در این مرحله شما می‌بایست کد فعال سازی یا Active Card روی جعبه و یا کد دریافتی از فروشنده را وارد کرده و سپس بر روی دکمه‌ی «Send» بزنید تا اطلاعات ارسال شود.

در نهایت صفحه‌ی زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که از شما راجب صحت اطلاعات وارد شده سوال می‌کند. چنانچه اطلاعات وارد شده صحیح باشند شما می‌بایست عدد “۱” را وارد کرده و دکمه‌ی «Send» را بزنید. در صورت مغایرت اطلاعات می‌توانید ادامه‌ی کار را کنسل کنید و عمل رجیستر را از سر بگیرید.

اگر شما اطلاعات وارد شده را تایید کنید دستگاه شما تصویری مطابق شکل زیر را برای شما نمایش می‌دهد. و به شما اعلام می‌کند که عملیات با موفقیت انجام شده است.

منبع:دیجی دو

-
- -
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود