ویژگی ها پنهان در پیکسل ۲

0 3,704

تنظمیات  و راه اندازی گوشی های  هوشمند جدید، میتواند برخی از کاربران را به چالش بکشاند، وبرایشان کمی سخته باشد. اما دو گوشی قدرتمند جدید عرضه شده توسط گوگل پیکسل ۲ و پیکسل ۲ اکس ال به گونه ای طراحی شده اند که استفاده راحتی دارند. بسیاری از گوشی های هوشمند،دارای  قابلیت های پنهانی هستند  که دسترسی به آنها گاهی می تواند پیچیده باشد و نیاز به اطلاعات دارد. اما دو گوشی جدید گوگل با وجود داشتن قابلیت های پیشرفته ای همچون تکنولوژی هوش مصنوعی، به طرز شگفت انگیزی ساده هستند. در ادامه این مقاله قصد داریم راهنمایی کوچکی از راه اندازی قابلیت های جدید و ابتدایی این دو گوشی جدید را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشد.

فعال سازی دستیار گوگل 

گوگل دارای یک دستیار با هوش مصنوعی است که در واقع یکی از کارامد ترین دستیاران هوشمند موجود در بازار میباشد. و بدون تردید اولین کاری که باید سریعا بعد از خرید یک گوشی پیکسل ۲ انجام دهید،این است که این قابلیت مهم را فعال کنید و از آن بهره مند شوید.این گوشی هوشمند در اولین باری که روشن میشود از شما درخواست میکند تا دستگاه خود را به یک اکانت گوگل متصل کنید. شما میتوانید برای این مرحله از تنظیمات از دستیار هوشمندو پرقدرت گوگل کمک بگیرید. اگر برای اولین بار از این مرحله عبور کردید جای هیچ نگرانی نیست زیرا که شما میتوانید در زمان دیگری آن را دنبال کنید.

برای دسترسی به دستیار گوگل دو راه وجود دارد: یکی اینکه میتوانید دکمه خانه را فشار داده و نگه دارید، و دیگری اینکه دو طرف گوشی را فشار دهید تا دستیار گوگل فراخوانی شود. بعد از فراخوانی دستیار گوگل از شما سوال میکند که آیا مایلید تطبیق صوتی صورت پذیرد؟ یا خیر؟

تطبیق صوتی اجازه پاسخ دادن به فرمان های صوتی کارب را حتی در زمانیکه صفحه گوشی خاموش است میدهد. اینجا، مراحلی که روی صفحه نشان داده می شود را کامل کنید تا دستیار گوگل صدای شما را ضبط کند. امکان گذر از این مرحله و راه اندازی در زمان دیگر هم وجود دارد.  در آخر این مراحل شما به دستیار گوگل این اجازه را میدهید تا در جریان فعالیت های داخل گوشی  و پیغام ها و نوتیفیکیشن های شما قرار بگیرد. این ویژگی گوشی ها پیکسل یکی از منحصر به فرد ترین قابلیت های دستیار هوشمند گوگل در مقایسه با سیری و الکساست. همچنین شمامیتوانید در صورت عدم رضایت خود، اجازه این دسترسی ها را به آن ندهید.

تنظیم عملکرد کناره های گوشی 

گوشی های پیکسل قابلیتی دارند که گوگل آن را Active Edge نامیده است. این ویژگی عبارت است از اینکه کناره های دستگاه پیکسل ۲، قابلیت فشار دادن دارند که وجود  این قابلیت، تنها با فشار کناره های دستگاه همانطور که گفتیم  امکان فراخوانی دستیار هوشمند گوگل ممکن می شود. همچنین این قابلیت فشار کناره ها پیکسل برای خاموش کردن آلارم ها و رد تماس ها نیز کاربرد دارد.

تنظیمات یا Setting را باز کنید و در ادامه به System و بعد Gestures بروید. از آنجا، Active Edge را انتخاب کنید تا به تنظیمات مختلف این قابلیت دسترسی پیدا کنید. همچنین شما قادر خواهی بود تا از همینجا میزان حساسیت کناره های گوشی خود را تغییر داده و برای فعال سازی این قابلیت میزان فشار دست را تعیین کنید. همینطور به شما این امکان را میدهد تا بتوانید کاربرد های دیگری برای این قابلیت ایجاد کنید از جمله پاسخ دادن به تمایس و دیگر فعالیت های دلخواه شما.

انتخاب Display Mode 

مانند بسیاری از گوشی های هوشمند پیشرفته یا به اصطلاح High-end اندرویدی، هر دو گوشی پیکسل ۲ و ۲ ایکس ال چند حالت متفاوت برای صفحه ارائه می دهند که به شما این امکان را می دهد تا رنگ های قابل مشاهده در صفحه را تنظیم کنید. اگر از تنظیمات کارخانه ای گوشی خود و صفحه نمایش او ال ای دی اش ناراضی هستید، می توانید در همین قسمت آنها را تغییر دهید.

به Setting و در مرحله بعد به Display بروید. گزینه Advance را انتخاب کنید تا تنظیمات بیشتر برای شما نمایش داده شود. در همین قسمت گزینه رنگ ها یا Colors را انتخاب کنید. در این قسمت سه انتخاب دارید: طبیعی یاNatural Srgb )، Boosted و Saturated . گزینه Natural به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

فعال سازی حالت شب 

این ویژگی به برای آن دسته از کاربرانی مورد استفاده است که میخواهند در تاریکی شب و برای مدت طولانی از گوشی خود استفاده کنند و چشم هایشان ناراحت و خسته نشود. این قابلیت گوشی پیکسل ۲ از فیلتر های آبی رنگ برای کاهش دادن شدت نور صفحه نمایش گوشی استفاده میکند.  روی گوشی پیکسل ۲، این قابلیت ” Night Mode ” یا “حالت شب” نام دارد که  نکته جالب آن این است که به صورت اتوماتیک هنگام روز و شب تنظیم می شود.

– Setting را باز کرده و گزینه Display را انتخاب کنید. Nighe Light در این قسمت گزینه دوم است. آن را انتخاب کنید و از منوی پیش رو می توانید این قابلیت را خاموش یا روشن کنید.

قابلیت ذخیره باتری برای افزایش عمر آن 

گوشی های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ اکس ال جزو آن دسته از گوشی های هوشمندی هستند که باتری های پر دوامی دارند، اما اگر جزو کاربرانی هستید آنقدر از گوشی های هوشمند خود استفاده میکنید که این  ویژگی نیز جوابگوی نیاز شما نیست، می توانید قسمت ذخیره باتری را فعال کنید تا کمک حالتان باشد.

ذخیر ه باتری جزو قابلیت های اصلی سیستم عامل اندروید است که با کاهش کارکرد های اضافی می تواند تا حدود مقتضی میزان باتری را صرفه جویی کند مانند خاموش کردن حالت ویبره، خاموش کردن نشان مکان جغرافیایی و دیتای اضافی که توسط برنامه های بلا استفاده، اعمال می شود. اما این قابلیت باید به صورت دستی توسط کاربر فعال شود و اتوماتیک نیست.

– Setting و بعد Battery را باز کنید. زیر گزینه Power Management ، آیتمی وجود دارد به نام Battery Saver. همینجا می توانید آن را خاموش یا روشن کنید. همچنین با انتخاب گزینه منو، می توانید این قابلیت را به گونه ای تنظیم کنید تا هنگام رسیدن شارژ گوشی به میزان ۵ تا ۱۰ درصد، به صورت اتوماتیک روشن شود.

فعال سازی Android Pay 

اگر خواستار پرداخت های موبایلی  هستیذ که در حال حاضر یکی از بهترین کاربردهای گوشی های هوشمند مدرن محسوب می شوند. و اندروید پی نیز انجام این  عملیات را بتسهیل کرده است. پس لازم است این قابلیت را در گوشی پیکسل خود فعال کنید تا از آن بهرمند شوید. برای اینکار  تنها کافیست یک اکانت گوگل داشته و اطلاعات حساب خود را ارائه کنید( البته  این ویژگی پیکسل در کشور عزیز ما در دسترس نیست ). در ادامه انجام پروسه پرداخت اینترنتی کافیست چند مرحله ساده امنیتی کامل کرده و پرداخت خود را انجام دهید.

– برنامه AndroidPay را باز کرده و گزینه Get Strated را انتخاب کنید. برای اضافه کردن مشخصات کارت جدید می توانید از دوربین گوشی خود استفاده کنید. تنها کافیست کادر مشخص شده دوربین را به اندازه کارت خود تنظیم کنید و در فرم ارائه بعدی، اطلاعات تکمیلی خود را وارد کنید.

فعال سازی Always-On Ambient Display 

با وجوذ  تکنولوژی قدرتمند صفحه های نمایشOLEDگوشی عرضه شده در گوشی  های جدید سری پیکسل،  این دستگاه قادر است تا نوتیفیکیشن های اصلی را در لحظه به صورت پیغام سفید، به روی صفحه تاریک گوشی نمایش دهد . وجالب این است که این عمل را بدون مصرف شارژ اضافه، انجام میدهد . این قابلیت Ambient Display نام دارد. همچنین امکان فعال سازی این قابلیت برای تمامی نوتیفیکیشن های کاربذر وجود دارد . که البته هر چه تعداد این نوتیفیکیشن ها افزایش یابد به تبع  شارژ بیشتری مصرف می کند.

– Setting و بعد گزینه Display را انتخاب کنید. Advance را انتخاب کرده که در ادامه، گزینه Ambient Displayدر پایین لیست دیده می شود. آن را انتخاب کنید و گزینه Always On در بالای لیست را تیک بزنید. اتو ویک یا بیداری خودکار نیز زمانی صورت می گیرد که گوشی برداشته می شود. در این قسمت همچنین می توان هنگام دریافت نوتیفیکیشن جدید، گزینه روشن شدن صفحه را نیز انتخاب کرد.

ذخیره سازی هوشمند 

به لطف وجود Google Photos ، می توانید از فضای ابری برای ذخیره اتوماتیک نسخه های کپی عکس ها و ویدیوهای خود استفاده کنید. تمام اطلاعات شما میتوانند از این طریق، روی سرورهای گوگل ذخیره  شوند و دیگر نیازی به استفاده فضای داخل گوشی نخواهید داشت. همچنین  در گوشی های جدید سری پیکسل، گوگل قابلیت جدیدی اضافه کرده که ذخیره سازی هوشمند نام دارد و می تواند با حذف نسخه های تکراری، یک میزان فضای قابل استفاده به روی گوشی باز کند.

– Setting را باز کنید و در ادامه گزینه Storage را انتخاب کنید. در این منو، گزینه ای به نام Smart Storage وجود دارد که با انتخاب آن و تیک زدن گزینه Remove Backed Up Photos & Videos می توانید به گوشی خود این برنامه را بدهید که بعد از ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روز، عکس ها و فیلم های بک آپ گرفته شده اضافی را از روی حافظه گوشی پاک کند.
منبع:دیجی دو

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود