مجله اینترنتی

پورشه تایکان E Cross چگونه خودرویی است؟

0 2

2 دقیقه

در سال قبل میلادی پورشه از ورود خودروی جدیدی در قالب یک کراس‌اوور الکتریکی با نام تایکان خبر داد و اعلام کرد این خودرو در سال ۲۰۲۱ وارد بازارهای جهانی می‌شود.

به گزارش خودروتک ، این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از خودروهای خود را به صورت الکتریکی یا پلاگین- هیبرید ارائه کند.

اینک به نظر می‌رسد آلمان‌ها تلاش دارند این خودرو را زودتر از اعلام قبلی به جهان ارائه کنند و زمان ورود این خودرو را در سال آینده میلادی اعلام کرده‌اند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

پورشه رسما اعلام کرده قصد دارد این خودرو را با شروع دهه جدید میلادی تاریخی کرده و اولین نسخه آن را در سپتامبر(پائیز) امسال معرفی خواهد کرد. پس از آن مدل ماکان با موتور الکتریکی ارائه خواهد شد تا عنوان دومین الکتریکی پورشه را به خود اختصاص دهد.

این خودروساز آلمانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از خودروهای خود را به صورت الکتریکی یا پلاگین- هیبرید ارائه کند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

 نام این خودرو از کلمه ترکی تایکان به معنای “اسب جوان پرجنب و جوش” گرفته شده و با اسب مرکز لوگوی پورشه همخوانی کامل دارد.

این خودروی ۴ درِ اسپورت شبیه مدل مفهومی”ئی- میشن” است که برای اولین بار در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت سال  ۲۰۱۵ رونمایی شد . پورشه در نمایشگاه خودرویی ژنو نیز مدل SUV- کراس این خودرو با نام “میشن E کراس توریسمو”  را در معرض دید عموم قرار داد.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

تایکان تنها در ۳٫۵ ثانیه به شتاب صفر تا صد کیلومتر رسیده و این چالاکی را مدیون موتور الکتریکی با قوای ۶۰۰ اسب‌بخار است. این در حالیست که خودرو و SUV های- پرفورنس تسلا سریع‌تر از این خودروی الکتریکی پورشه ظاهر شده‌اند و در کمتر از ۳ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ ثانیه خواهد رسید.

براساس پیش بینی‌ها، تایکان با یک بار شارژ مسافتی حدود ۴۸۲ کیلومتر در ساعت را طی می‌کند و دستگاه‌های سریع شارژ کننده تنها در ۱۵ دقیقه خودرو را برای طی مسافت ۳۸۶ کیلومتر آماده می‌کند.

بررسی تایکان، کراس‌اوور برقی پورشه

منبع: عصر ایران

منبع: خـــودرو.تک

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود