مزدا 2 جدید معرفی شد/ این مزدا علاقه مندان به تویوتا را هم راضی می کند! (+عکس)

0 3,735

یک نکته مهم در رابطه با مزدا 2 مدل 2022 که احتمالا از تصاویر نیز متوجه می شوید، شباهت کامل آن به تویوتا یاریس است!

عصر ایران: مزدا 2 خودرویی است که بواسطه حضور یک مدل(نسل دوم) از آن در بازار ایران، برای مخاطب داخلی کاملا شناخته شده، محسوب می شود. اکنون مدل 2022 این خودرو برای بازار اروپا معرفی شده که در واقع نسل چهارم مزدا 2 محسوب می شود.

مزدا 2 - موجود در بازار ایران

یک نکته مهم در رابطه با مزدا 2 مدل 2022 که احتمالا از تصاویر نیز متوجه می شوید، شباهت کامل آن به تویوتا یاریس است! بله مزدا 2 مدل 2022 برای بازار اروپا همان تویوتا یاریس پس از تغییر لوگو است.

همکاری نزدیک بین خودروسازان ژاپنی از جمله مزدا و تویوتا، رویداد جدیدی نیست زیرا این کمپانی ها بارها پروژه های مشترکی را ارائه داده اند. بویژه در زمینه پیشرانه که از فناوری های یکدیگر استفاده کرده اند.

هم اکنون نیز روابط نزدیک کمپانی های مذکور زمینه ای را ایجاد کرده تا مزدا اولین خودروی تمام هیبرید خود در بازار اروپا را بدین شکل معرفی کند.

موتور هیبریدی مـزدا 2 جدید در هماهنگی با پیشرانه بنزینی 3 سیلندر 1.5 لیتری کار می کند که مجموع خروجی برابر با 114 اسب بخار را در اختیار خودرو قرار می دهند. شاخص صفر تا 100 کیلومتر طی 9.7 ثانیه به ثبت رسیده و بیشینه سرعت نیز برابر با 175 کیلومتر برساعت است.

رینگ های آلومینیومی با توجه به تریم در اندازه های 15 و 16 اینچی ارائه می شود. متوسط مصرف سوخت مزدا 2 مدل 2022 برای 100 کیلومتر رانندگی برابر با 3.8 لیتر است که این آمار بسیار چشمگیر و مناسب به نظر می رسد.

بخش الکتریکی پیشرانه هیبریدی بصورت خود شارژ عمل می کند که همین ویژگی اثر مهمی در مصرف بهینه این خودرو دارد.

مزدا 2 جدید از بهار 2022 در بازار اروپا عرضه می شود.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود