حدیث فضیلت ماه رجب

احادیث
0 3,710

در آسمان هفتم، فرشته‌اى گماشته است که به آن، «داعى» مى‌گویند و چون ماه رجب فرا رسد، آن فرشته، هر شبِ آن ماه را تا صبح، ندا مى‌دهد : «خوشا بر ذاکران، خوشا بر طاعت کنندگان!

پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:

إنَّ اللّهَ تَعالى نَصَبَ فِی السَّماءِ السّابِعَهِ مَلَکا یُقالُ لَهُ : الدّاعی، فَإِذا دَخَلَ شَهرُ رَجَبٍ یُنادی ذلِکَ المَلَکُ کُلَّ لَیلَهٍ مِنهُ إلَى الصَّباحِ: طوبى لِلذّاکِرینَ! طوبى لِلطّائِعینَ!
ویَقولُ اللّهُ تَعالى: أنا جَلیسُ مَن جالَسَنی، ومُطیعُ مَن أطاعَنی، وغافِرُ مَنِ استَغفَرَنی، الشَّهرُ شَهری، وَالعَبدُ عَبدی، وَالرَّحمَهُ رَحمَتی، فَمَن دَعانی فی هذَا الشَّهرِ أجَبتُهُ، ومَن سَأَلَنی أعطَیتُهُ، ومَنِ استَهدانی هَدَیتُهُ، وجَعَلتُ هذَا الشَّهرَ حَبلاً بَینی وبَینَ عِبادی؛ فَمَنِ اعتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إلَیَ.

خداوند متعال، در آسمان هفتم، فرشته‌اى گماشته است که به آن، «داعى» مى‌گویند و چون ماه رجب فرا رسد، آن فرشته، هر شبِ آن ماه را تا صبح، ندا مى‌دهد : «خوشا بر ذاکران، خوشا بر طاعت کنندگان!».
خداوند متعال نیز مى‌فرماید: «من، همنشین کسى هستم که با من، همنشین باشد و مطیع کسى هستم که اطاعتم کند و آمرزنده کسى هستم که از من، آمرزش بخواهد. ماه، ماه من است و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من. هر که مرا در این ماه بخوانَد، پاسخش مى‌گویم و هر که از من [چیزى] بخواهد، عطایش مى‌کنم و هر که از من هدایت جوید، راه نمایش باشم. این ماه را رشته‌اى بین خودم و بندگانم قرار داده‌ام. هر کس به این رشته (ریسمان) چنگ زند، به من مى‌رسد».

بحار الأنوار: ج ۹۸ ص ۳۷۷ ح ۱

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود