زیارت نامه امام خمینی ره

0 179

تاریخ انتشار : 1389/2/5

بازدید : 16728

منبع: سایت اسلام کوئیست
سوال

زیارت نامه ایی به نام امام خمینی در برخی سایتها آمده است که به زبان عربی است ؟ حتی مدرکی آورده اند که در سری جدید برخی مفاتیح ها این زیارت آورده شده است . آیا این بدعت است؟

پاسخ

بدعت یعنی چیزی را که از دین نیست در دین وارد کنند و به اسم دین معرفی کنند. چنین عملی حرام است . اما اگر چیز تازه ابداع کنند و بدون اینکه بخواهند آنرا به دین منتسب نمایند بدعت نخواهد بود .

بعد از رحلت حضرت امام خمینی ره، عده ای از علاقمندان و شیفتگان عرب زبان ایشان زیارت نامه ای برای ایشان نوشتند (که حاوی ویژگی های ایشان و دعاهایی در حق آن مرد بزرگ است) تا کسانی که مرقد ایشان را زیارت می کنند با این کلمات خاطره زحمت ها و مجاهدت های آن مرد بزرگ را زنده کرده و برای ایشان از خداوند طلب اجر و پاداش کنند. این متن هم اکنون در کنار مرقد ایشان نصب شده است و هیچ کس ادعا ندارد که از قبیل زیارت نامه ها و دعاهای مفاتیح و از ائمه (ع) رسیده است، بنا بر این بدعت نیست؛ زیرا هیچ گونه انتسابی به پیامبر(ص) یا ائمه معصومین(ع) ندارد. البته وزارت ارشاد و سایر متولیان امر چاپ و نشر کتاب ها در جمهوری اسلامی نباید اجازه دهند این زیارت نامه را در مفاتیح چاپ شود زیرا ممکن است عده ای به اشتباه افتاده و فکر کنند این زیارت نامه منسب به معصومین است.

برای آگاهی بیشتر از حقیقت بدعت رجوع کنید به :

1. سوال 2221 (سایت: 2363)، نمایه: معنای بدعت و آثار آن.

2. سؤال 1324 (سایت: 2248)، نمایه: معنا و ملاک بدعت.

3. سؤال 1878 (سایت: 2002)، نمایه: بدعت و ملاک آن.

-
-
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود