عادات اشتباهی که حذف آنها عمرتان را طولانی می‌کند

0 4,008

متخصصان انگلیسی می‌گویند برای داشتن یک عمر طولانی ترک برخی عادات اشتباه ضروری است.

باشگاه خبرنگاران: به نقل از اکسپرس، داشتن یک زندگی طولانی به همراه سلامتی جسمی و روانی یک انتخاب است که هر فردی می‌تواند در زندگی خود داشته باشد. طیف گسترده‌ای از مسائل در تعیین طول عمر انسان دخیل است. یکی از این موضوعات عادات هر فرد است.

متخصصان انگلیسی تاکید دارند در کنار اقداماتی که افراد باید برای افزایش طول عمر خود انجام دهند، ترک عادات اشتباه نقش ویژه‌ای دارد. رایج‌ترین عادات اشتباهی که می‌تواند باعث کاهش طول عمر افراد شود شامل موارد ذیل است:

۱- سبک زندگی کم تحرک

باید تفکر خود درباره ورزش کردن به عنوان فعالیتی که تنها برای کاهش وزن انجام می‌گیرد تغییر دهید. در مقابل، باید به تحرک و ورزش کردن به عنوان ابزاری برای شادی، سلامتی و افزایش طول عمر نگاه کنید.

تحقیقات نشان داده است کم تحرکی می‌تواند منجر به بروز مشکلات جدی برای سلامت از جمله خطر کاهش متابولیسم (سوخت و ساز بدن)، تضعیف عضلات، چاقی، و افزایش سطح کلسترول خون شود. با فعال نگه داشتن عضلات، بدن توانایی بیشتری برای پمپاژ خون به اندام‌ها پیدا می‌کند و در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی به منظور حفظ سلامتی در دسترس سلول‌های بدن قرار می‌گیرد.

۲- نگرش منفی

بسیاری از مردم از خطر نگرش منفی به زندگی و ناامیدی در کاهش طول عمر اطلاعی ندارند. در حقیقت نگرش منفی به جهان باعث ایجاد حس خستگی، بی نشاطی و عدم تحرک در زندگی می‌شود و فراتر از این موضوع باعث پیری زودرس و مرگ سلول‌های بدن خواهد شد.

یک تحقیق که از سوی سرویس سلامت همگانی انگلیس انجام شده است نشان می‌دهد افرادی که نگرش منفی بیشتری در زندگی دارند از ضعف در سیستم ایمنی بدن رنج می‌برند و خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری‌های مختلف نسبت به افراد دارای نگرش مثبت آن‌ها را تهدید می‌کند.

داشتن عمری طولانی با حذف این عادات اشتباه//

۳- نداشتن خواب کافی

خواب یک نیاز طبیعی و حیاتی برای حفظ سلامت عمومی بدن است. خوابیدن تنها اقدامی برای ایجاد حس سرحالی و رفع خستگی نیست، بلکه زمانی که فرد می‌خوابد به سلول‌های بدن شامل ماهیچه ها، اندام ها، و مغز اجازه بهبود آسیب‌های وارد شده و نیز جایگزین شدن سلول‌های جدید را می‌دهد.

از سوی دیگر، خواب متابولیسم بدن و ترشح هورمون‌ها را تنظیم می‌کند. داشتن یک خواب آرام و شیرین در طول شب کلید داشتن یک زندگی شاد، سالم و طولانی است.

۴- زیاده روی در مصرف گوشت قرمز

بی تردید یک رژیم غذایی سالم نقش ویژه‌ای در حفظ سلامت بدن و طول عمر انسان دارد. فست فود‌ها و نوشیدنی‌های شیرین یکی از مخرب‌ترین عادات غذایی است که علاوه بر افزایش سطح کلسترول و قند خون، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

همچنین مصرف گوشت قرمز و فرآورده‌های گوشتی مانند سوسیس نیز یکی از عوامل دخیل در بروز بیماری‌های مختلف از جمله سرطان روده است. تحقیقات نشان داده است داشتن یک رژیم غذایی غنی از گوشت قرمز ارتباط زیادی با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سرطان‌های مرگبار دارد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود