ازدواج با عشق یا منطق

0 3,756

من دانشجوی سال دوم هستم و ۲۰ سال دارم از دو ترم پیش به دختر خانمی علاقه مند شدم و روی درس خواندن و زندگی من تاثیر گذاشته بطوری که تمرکز قبل را ندارم. شرایط ازدواجم هم نسبتا محیاست فقط سربازی نرفته ام. سوال من اینکه چطور به این خانم بفهمانم که دوستش دارم و جواب مثبت بگیرم اگر بدانم که دوستم ندارد حال روحی من خراب می شود چون آدم فوق العاده حساس و احساسی هستم. قبلا سر همین قضیه یک دوره ی دپریشن داشتم لطفا راهنمایی کنید

صرف احساس عشق و علاقه آن هم بدون اطلاع از وضعیت احساسی طرف مقابل به هیچ وجه سلامت روانی و زندگی زناشویی و مشترک بدون دردسر را تأمین نمی کند. قطعا عشق و علاقه ای که به این سنگینی باعث به هم ریختگی اوضاع و احوالتان شده نشان دهنده ضعف شخصیتی و کمبودهای شدید عاطفی شماست ما انسان ها دوست داریم کسی را دوست داشته باشیم و دوست داشته بشویم اما وضعیت شما وجود کمبودها و نیازهای شخصیتی برآورده نشده در خانواده را حکایت می کند. زمانی که شما باید موانع زندگی مانند سربازی و… را بردارید و مشغول ذخیره سازی پشتوانه یک زندگی باشید را متأسفانه صرف سرمایه گذاری یک طرفه کردید. بهتر بود شما با خودکنترلی و خویشتن داری و پرهیز از سرمایه گذاری یک طرفه تا اطلاع از احساس طرف مقابل و رضایت خانواده و سرپرست ایشان و منطقی بودن این رابطه، صبر می کردید. به هر حال اینکه ایشان احساسی نسبت به شما نداشته باشد منطقی است و شما اگر بخواهید به صورت خودخواهانه مالک احساس یک فرد باشید و به نحوی طرف مقابل به اجبار خواه هوشیار یا ناهشیار نسبت به شما احساس ایجاد کند قطعا در آینده شکست خواهید خورد نکته دیگر سن ازدواج منطقی در پسرها ۲۴ تا ۲۸ است در غیر این سن معمولا ازدواج ها احساسی، تک بعدی و در نهایت پشیمان کننده خواهد بود. برای تأیید این مطلب می توانید سری به دادگاه خانواده بزنید و با زوج های عاشق و معشوق البته با سنین پایین صحبت کنید. بنابراین شما سعی کنید به جای اینکه احساسات داغ و آتشین کنونی و سرد و یخی آینده را دنبال کنید و اهمیت دهید  آن را با منطق و تفکر عاقلانه مهار کنید.

قطعا و قطعا بدانید این احساس در این سن برای شما مضر است و نشانه کمبود محبت والدین است و باید در آنجا برآورده شود و سعی کنید با تلاش و کوشش به ذخیر سازی مهارت های زندگی، مفید بودن برای خود، خانواده و جامعه و برآورده کردن انتظارات خود، خانواده و جامعه مشغول شوید از طرفی شما هر سال تا سن ۲۴ سالگی احساسات و عواطف متنوع و گوناگونی خواهید داشت پس اگر هم این دختر خانم را می پسندید سعی کنید تا زمان مناسب و منطقی به آن فکر نکنید و با خود بگویید باید آن زمان احساسم را ببینم چگونه است و باید آن زمان احساس طرف مقابلم را بررسی کنم. ممکن است  دیگر چنین احساس کنونی را در آن زمان نداشته باشم.

منبع: مــرکـز ملــی پاسخگــــویی به ســؤالات دینـــی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود