مطالعه و بررسی بهترین و مهم ترین ویژگی های وکیل خانواده

0 3,711

همراهان عزیز امروز قصد داریم موضوع وکیل خانواده و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید و پاسخ سوال های رایج خود را در این باره دریافت کنید.

در این مقاله تمامی مسائل مربوط به وظایف وکلایی که وکالت خانواده را بر عهده دارند مورد بررسی قرار گرفته شده است. دفاع کردن از حقوق افراد به خصوص در دادگاه های خانواده یکی فعالیت هایی است که به مهارت، دانش و تجربه ی کافی نیاز دارد. با توجه به افزایش سطح مشکلات اقتصادی و … اختلاف بین زوج های جوان نیز افزایش چشم گیری را داشته و نیاز این افراد به کمک گرفتن از وکیل برای دفاع کردن از حقوق خود در دادگاه نیز رو به افزایش می باشد. یک وکیل خانواده توانایی بر عهده گرفتن مسولیت پرونده هایی همانند پرونده های مطالبه ی مهریه، مطالبه ی نفقه، حضانت فرزندان، تقاضای ازدواج مجدد افراد و … دارا می باشد. وکلای خانواده تمامی پرونده ها با موضوع های اشاره شده را به بهترین حالت ممکن رسیدگی می کنند. هزینه کمک گرفتن از وکیل خانواده برای دریافت بهترین نتیجه در دعاوی حقوقی به طور کامل به نوع پرونده بستگی دارد. البته این به معنای عدم وجود معیار مشخص برای حق و حقوق وکلا نمی باشد.

 مهم ترین و اصلی ترین وظایف بهترین وکیل خانواده

همانطور که اطلاع دارید وکلا در پرونده های مختلفی برای دفاع از افراد با وضعیت های گوناگون در دادگاه حضور پیدا می کنند. بسیاری از افراد برای دفاع کردن از حقوق خود در دادگاه خانواده به وکیل خانواده متخصص نیاز دارند و این موضوع به دلیل نداشتن آگاهی کامل از حقوق خود در زندگی مشترک می باشد. وکلا می توانند در رشته های خاصی تخصص خود را دریافت کرده و با توجه به تخصص خود مشغول به کار شوند. به عنوان مثال وکیلی که در رسیدگی به پرونده های کیفری تخصص دارد نمی تواند پرونده های خانواده و یا حقوقی را به بهترین شکل ممکن رسیدگی کرده و به نتیجه مطلوب برساند. به همین دلیل ما در این قسمت از مقاله به بررسی مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هایی که یک وکیل خانواده ایده آل دارا است می پردازیم، با ما همراه باشید و مطالعه ی این مقاله را از دست ندهید.

مهم ترین و اصلی ترین وظایف وکیل خانواده خوب عبارت اند از:

توانایی پذیرفتن رسیدگی به پرونده های طلاق

امروزه نداشتن سازش و مشکلاتی که بین زوج ها وجود دارد به یک امری کاملا رایج تبدیل شده است که اگر افراد در خانواده های خود شاهد این مشکلات نباشند حتما در اطراف به خوبی این موضوع و مشکلات را مشاهده کرده و درک می کنند. نداشتن سازش و سازگاری بین خانواده ها سبب جدا شدن آن ها از هم می شود و هنگامی که افراد به مرحله ای برسند که به دادگاه مراجعه کنند نیاز به فرد متخص و ماهری دارند تا از حقوق آن ها دفاع کند.

توانایی قبول پرونده مطالبه مهریه

یکی دیگر از مهم ترین وظایف وکیل خانواده کمک کردن و رسیدگی به امور مربوط به مطالبه ی مهریه توسط زوجه می باشد. همانطور که اطلاع دارید با بسته شدن پیمان عقد بین زوج و زوجه، یک حقوق مالی به زوج تعلق می گیرد و عندالمطالبه است. نکته ای که در ارتباط با دریافت مهریه و تعلق گرفتن این حق به خانم باید مورد توجه ویژه ای قرار گرفته شود این است که در صورت وجود مشکلاتی همانند عدم تمکین، سرپیچی، داشتن رابطه ی نامشروع و … و در صورت اثبات این حق و حقوق به صورت کاملا از بین می رود و به بیان کاملا ساده این حق از خانم گرفته می شود.

با توجه به بیانات یکی از بهترین و باتجربه ترین وکیل امور خانواده، مهریه ی عندالاستطاعه به مهریه ای گفته می شود که مرد از پرداخت مهریه به بهانه ی نداشتن توان مالی سرباز زند و خانم این موضوع را به اثبات برساند.

تنصیف دارایی زوج

یکی از مهم ترین نکته هایی که در عقد زوجین مورد تاکید قرار گرفته می شود و باید توجه شود این است که در غقد شرط انتقال دادن نصف مجموع دارایی زوج به همسر وجود دارد. به بیان ساده تر یک خانم می تواند نصفی از تمام دارایی همسر خود را دریافت نماید.

توانایی پذیرش پرونده های نفقه

شاید شما هم با لغت های مختلف حقوقی از جمله نفقه آشنایی داشته باشید، اما از معنا و مفهوم آن به طور کامل اطلاع نداشته باشد. نفقه به هزینه های مورد نیاز یک خانم برای زندگی روزمره گفته می شود و این هزینه ها در قانون مدنی و در ماده ۱۱۰۷ آمده است که هر زوجی وظیفه ی تامین هزینه های مورد نیاز از جمله خوراک، پوشاک، مسکن، هزینه های مورد نیاز درمان و … را دارا است. وکیل خانواده از این موضوع اطلاع دقیق دارد حتی اگر خانمی به داشتن خادم عادت دارد، همسر او وظیفه دارد که هزینه های مورد نیاز او را جهت کمک گرفتن از خادم تامین کند. به بیان کلی تر زوج وظیفه دارد که تمامی هزینه های مورد نیاز همسر خود را همانطور که در شأن او باشد، تامین کند.

الزام کمک گرفتن از وکیل خانواده در پرونده های حقوقی

تمامی افراد باید برای رسیدگی به امور دعاوی و حل اختلاف های به وجود امده ی خانوادگی به سیستم های قضایی تشکیل شده مراجعه کنند. فرقی نمی کند که اختلاف به وجود آمده چه نوع اختلافی باشد برای برطرف شدن آن و رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است به مراکز قانونی و دادگاه های حقوقی مراجعه شود.

بسیاری از افراد برای شناسایی بهترین وکیل خانواده در تهران دچار سردرگمی می شوند. توجه داشته باشید که مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید بسیار متفاوت بوده و تعداد زیادی از ان ها به دلیل وجود پیچیدگی در پرونده و دفاع کردن از حقوق خود در دادگاه خانواده به بهترین حالت ممکن، به دنبال کمک گرفتن از وکیل خانواده می باشند.

هزینه وکیل خانواده به چه صورت می باشد؟

هزینه وکیل خانواده نیز با توجه به معیار ها و شاخصه های مختلفی مشخص می شود. به عنوان مثال نوع پرونده، سادگی و یا پیچیدگی آن و … می تواند تاثیر های بسیاری را در میزان هزینه ی مورد نیاز برای کمک گرفتن از وکیل خانوادگی داشته باشند.

سخن پایانی

وکیل خانواده با داشتن تجربه و رفت و آمد های مختلف در دادگاه های خانواده به عنوان بهترین و مناسب ترین گزینه ی ممکن برای رسیدگی به پرونده ها و دعاوی مختلف خانواده می باشد. چنین فردی با شناخت کاملی که از روند و پیشرفت پرونده ها در دادگاه دارد و تجربه های مختلفی که از پرونده های مختلف به دست آورده است می تواند به بهترین حالت ممکن از حقوق موکل خود با شرایط خاصی که دارد دفاع کند.

از نظر قانونی وکیل خانواده می تواند پرونده ی مربوط به دعاوی مختلف را که در ارتباط با مطالبه مهریه، دریافت نفقه، حضانت فرزند و … باشد را دریافت کرده و با استفاده از تجربه، اطلاعات به روز در ارتباط با دادگاه های تجدید نظر، قوانین و … از حقوق موکل خود دفاع کند.

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود