قیمت دلار دکورد زد | قیمت باور نکردنی امروز 30 بهمن

0 3,703

قیمت دلار در تابلوی صرافی‌ها امروز یک‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۴۴هزار و ۶۷۳ تومان درج شده است.

در روزهای گذشته شاهد بالا و پایین رفتن قیمت دلار بودیم.  قیمت دلار در 2روز گذشته کاملا مشخص بود، ولی مجددا قیمت دلار دچار نواساناتی شد و کانال عوض کرد. بنابراین باید دید در روزهای آینده قیمت دلار چگونه خواهد شد. دیشب تغییر قیمت دلار موجب سردرگمی معامله گران شدبا تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می‌شود.

با تغییر سیاست ارزی بانک مرکزی و حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی، نرخ فروش ارز به‌صورت اسکناس توسط صرافی‌ها در سایت بازار متشکل معاملات ارز ایران اعلام می‌شود.

صبح امروز یک‌شنبه 30 بهمن‌ماه با شروع به کار بازار متشکل ارزی، نرخ دلار صرافی‌ها 44 هزار و 673 تومان و قیمت یورو 47 هزار و 710 تومان اعلام شده است.

قیمت دلار , قیمت دلار صرافی ملی , قیمت ارز ,

طبق اعلام بانک مرکزی، از روز 1401/11/04 کلیه صرافی‌ها مجازند نسبت به فروش ارز به‌صورت اسکناس با نرخ منتشرشده تحت عنوان “آخرین نرخ صرافی‌ها” در سایت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران، به‌آدرس www.ice.ir اقدام نمایند.

به‌منظور تسهیل در تأمین نیازهای ارزی ضروری مردم، تا اطلاع ثانوی بازار متشکل معاملات ارزی همه‌روزه از ساعت 9 الی 19 فعال است، بر این اساس، تالار معاملات بازار متشکل معاملات ارز ایران، هر 7 روز هفته فعالیت خواهد داشت.

امکان برداشت ارز برای صرافی‌ها تا ساعت 15 وجود خواهد داشت و درخواست برداشت بعد ساعت 15 به روز بعد موکول خواهد شد.

سیگنال فرزین معکوس شد

این در حالی است که بعد از صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی، شب یکشنبه ۲۳ بهمن در شبکه یک صدا و سیما، قیمت دلار برخلاف رویه‌های سابق صعودی شد.

روز گذشته نیز بازار دلار توافقی از رکود هفته‌های گذشته خارج شد. فعلا بازار دلار آزاد و رسمی تفاوتی در حدود چهار هزار تومان دارد و این موضوع به رونق خرید و فروش دلار سهمیه‌ای دامن زده است.

دلار تهران در پله پنجم کانال ۴۰ هزار تومانی نوسان داشت. بازارهای موازی نیز سیگنال افزایش قیمت به تهران می‌دادند. برخی معامله‌گران معتقدند تا زمانی که بازارهای موازی آلارم افزایش قیمت می‌دهند، دلار تهران به محدوده پایین کانال ۴۰ هزار تومانی باز نمی‌گردد.

سه‌شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱، دلار هرات در سقف تاریخی خود قرار گرفت و با قیمت ۴۵ هزار و ۸۲۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه ۴۵ هزار و ۸۵۰ تومان شد.

درهم با افزایش پلکانی به کانال ۱۳ هزار تومانی نزدیک شد. در حال حاضر حواله درهم با قیمت ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان در بازار مبادله می‌شود.

فرزین شب یکشنبه ۲۳ بهمن وعده راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا را تا آخر این هفته داد. برخی فعالان بازار معتقدند، هراس از افت قیمت باعث شده معامله‌گران با احتیاط خرید کنند.

آنها به نسبت فاصله معنادار قیمت درهم به دلار، ارزپاشی بانک مرکزی، شرایط ترکیه و تقویت ارزش دلار در این کشور،‌ محدودیت ورود دلار از عراق و أفغانستان به ایران اشاره می‌کنند و می‌گویند: «روند دلار صعودی است اما فعلا بازار ارز در انتظار وعده‌های فرزین است تا مبادا با خرید نقره‌داغ شود.»

انتظار چینی برای کاهش دلار

از سوی دیگر سفر سه روزه رئیسی به چین نیز باعث شده برخی معامله‌گران در انتظار دستاوردهای سفر اخیر باشند. در حال حاضر چین بزرگترین مشتری نفت ایران است.

گفته می‌شود قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین موضوع اصلی این سفر است. پیشتر نیز سفر روحانی با محوریت این موضوع بود و توانست انتظارات افزایشی در بازار ارز را تعدیل کند و برای مدتی از سرعت رشد دلار کم کند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود