پیش بینی بورس تا پایان شهریورماه

0 3,706

یک کارشناس بازار سرمایه با پیش بینی بازار تا پایان شهریور گفت: به نظر می‌رسد که بورس در مهرماه یک رشد مناسبی را در مقایسه با سایر بازار‌ها داشته باشد.

بعد از آن که بورس از اوایل خرداد ماه تا اوایل شهریورماه سال جاری یک رشد خوبی را تجربه کرد، از اوایل شهریورماه به بعد بازار وارد یک دوره اصلاحی شد.

این روند اصلاحی در نیمه ابتدایی شهریورماه حالا این پرسش را مطرح کرده است که در نیمه دوم شهریور ماه و به خصوص مهرماه روند بازار سرمایه چگونه خواهد بود؟

حمیدرضا میرمعینی کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه گفت: با توجه به عمده تحولاتی که اتفاق افتاد از جمله مشخص شدن ترکیب تیم اقتصادی دولت، به ثبات رسیدن نرخ ارز در حال حاضر، کاهش تنش‌های سیاسی و یا اینکه حداقل مسکوت ماندن تنش‌های سیاسی که می‌تواند ایران را تحت فشار قرار دهد و یا طولانی شدن مذاکرات و همین طور عدم اتفاق خاص در بازار‌های جهانی و ثبات و تعادل در بازار‌های جهانی، به نظر می‌رسد که حداقل تا پایان شهریور ماه اتفاق خاصی را شاهد نباشیم و اگر قرار باشد شاهد اتفاقاتی در بازار باشیم به نظر می‌رسد این اتفاقات از پایان شهریور ماه رخ دهد و یک روند جدید شروع شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد که در همین نیمه دوم شهریور ماه بازار در همین محدوده‌های منفی ۵ تا ۷ درصد و مثبت ۵ تا ۷ درصد فعلا در نوسان باشد تا پایان شهریور ماه فرا برسد و گزارشات مثبت شش ماهه شرکت‌ها منتشر گردد. عمدتا شرکت‌های صادرات محور به احتمال خیلی زیاد در مهرماه با رشد مناسبی همراه باشند.

میرمعینی اظهار داشت: حالا اگر دلار هم دارای یک روند صعودی باشد به احتمال زیاد در مهرماه ما شاهد یک روند تند صعودی در بازار باشیم. اگر قرار باشد قیمت دلار را کاهش دهند و یا تغییراتی که در وضعیت سیاسی اتفاق بیافتد بتواند شواهدی را دال بر کاهش قیمت دلار ارائه دهد به نظر می‌رسد که آن تندی خاص برای رشد قیمت‌های شرکت‌ها و شاخص کل را شاهد نباشیم.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: به نظر می‌رسد که بورس در مهرماه یک رشد مناسبی را در مقایسه با سایر بازار‌ها داشته باشد و اگر دلار هم رشد کند این رشد بورس تندتر خواهد بود. از اوایل مهرماه احتمالا شاهد رشد تقاضا در بازار خواهیم بود.

میرمعینی افزود: بنابراین من رشد خاصی را برای بازار در شهریورماه متصور نیستم و صرفا نوسانگیری رخ خواهد داد.

منبع: تابناک

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود