احتمال عبور مصرف برق از خط قرمز قوت گرفت

0 3,715

دبیرستاد راهبری اوج بار گفت: پیش‌بینی می‌شود با تداوم روند افزایشی دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده مصرف برق از خط قرمز عبور کند.

ایرنا: دبیرستاد راهبری اوج بار گفت: پیش‌بینی می‌شود با تداوم روند افزایشی دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده مصرف برق از خط قرمز عبور کند.

«غلامعلی رخشانی مهر» افزود: با توجه به نقشه‌های هواشناسی ، دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر نقاط کشور روبه افزایش است و این موضوع باعث افزایش شدید مصرف برق خواهد شد.

وی با پیش‌بینی رشد ۲۰ درصدی مصرف برق نسبت به هفته گذشته، گفت: از همه ظرفیت‌ها برای جلوگیری از بروز خاموشی استفاده خواهیم کرد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: بازرسی از اداره‌های پرمصرف آغاز شده و این اقدام فردا نیز با شدت بیشتری ادامه خواهد یافت و در همین راستا برق اداره‌هایی که مصرف خود را به ۵۰ درصد کاهش ندهند، قطع خواهد شد.

رخشانی مهر همچنین با اشاره به نقش مشترکان صنعتی و کشاورزی در کنترل مصرف برق، از آنان خواست ، فردا (چهارشنبه) همکاری های خود با صنعت برق را در ساعت های اوج بار (۱۲ تا ۱۸) بیشتر کنند.

دبیرستاد راهبری اوج بار همچنین از مشترکان خانگی نیز خواست تا مصرف خود را تا حد امکان کاهش دهند و از بروز خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران روز گذشته میزان مصرف برق کشور در ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه به ۵۶ هزار و ۵۶۵ مگاوات رسید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود