یک مرد جانشین آنگلا مرکل شد

0 3,805

ماراتن گزینش جانشین آنگلا مرکل در ریاست حزب دموکرات مسیحی آلمان به پایان رسید و آرمین لاشِت ۵۹ ساله به این سمت برگزیده شد.

دویچه وله: در مرحله نهایی انتخاب رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان سه نفر برای جانشینی صدر اعظم فعلی رقابت می‌کردند که در نهایت آرمین لاشِت ۵۲۱ رای به دست آورد و فردریش مرتس را با ۴۶۶ رای شکست داد. ضلع سوم این رقابت نوربرت روتگن بود که کنار گذاشته شد. در رای‌گیری مرحله اول مرتس ۳۸۵ رای، لشت ۳۸۰ رای و روتگن ۲۲۴ رای کسب کرده بودند.

در میان سه گزینه نهایی، لاشِت که از ۲۰۱۷ وزیر پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان یعنی نورث راین-وستفالیاست، بیش از همه به ادامه سیاست‌های صدر اعظم آلمان در ریاست حزب دموکرات مسیحی اعتقاد داشت. در واقع می‌توان او را وفادارترین فرد به آرمان‌های مرکل دانست. لشت در سخنرانی پیروزی خود از رقبایش تشکر و ابزار امیدواری کرد با پیروزی در انتخابات پیش رو، بتواند در جایگاه صدر اعظم آلمان هم جانشین خانم مرکل شود.

او پیش از این ادعا کرده بود کسی که توانسته در اداره کردن یک ایالت ۱۸ میلیون نفری در آلمان پیروز شود، شایستگی صدر اعظم شدن هم خواهد داشت. لاشِت در مقام رئیس حزب دموکرات مسیحی یکی از گزینه‌های جایگاه صدر اعظمی آلمان است اما اینکه برگزیده شود یا نه، بستگی دارد به عملکرد حزب او در انتخابات آینده.

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود