فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

0 3,708

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: فروش مرغ بالاتر از قیمت ۲۰۴۰۰ تخلف است و نظارت بر قیمت مرغ و محصولات لبنی تشدید می‌شود.

شبکه خبر: حشمت الله عسگری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان اظهار کرد: ورودی مرغ گرم از سایر استان‌ها که حدود ۴۰ تُن در روز بوده اکنون به ۳۲۰ تُن در روز رسیده که در روز‌های آینده به ۶۰۰ تُن در روز افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: تنها ۸ درصد مرغ گرم استان تهران از خود استان تأمین می‌شود و ۹۲ درصد از سایر استان‌ها وارد می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: قیمت مصوب عرضه مرغ در استان تهران ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است که به سبب تلاطم به وجود آمده در خرده فروشی‌ها قیمت به حدود ۳۷ و ۳۸ هزار تومان رسید که اکنون به ۲۸ هزار تومان کاهش یافته و تصمیم گرفته شد با توجه به عرضه کافی مرغ نظارت تشدید شود تا بالاتر از ۲۰۴۰۰ به فروش نرسد و تعزیرات با واحد‌های متخلف برخورد کند.

عسگری گفت: در مورد شیر هم با توجه به اینکه قیمت جدید توسط ستاد تنظیم بازار کشور ارائه شده، قیمت محصولات لبنی اصلاح شد و گلایه‌هایی از سوی دامداران وجود داشت که قیمت‌های جدید را نمی‌پذیرفتند، اما تکلیف شده که شرکت‌های لبنی حتی اگر شیر را به قیمت گرانتر از دامداران تحویل می‌گیرند، قیمت محصولات لبنی افزایش جدید نداشته باشد و نظارت بر قیمت محصولات لبنی تشدید می‌شود.

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود