ثبت نام ۳۹۱ هزار بنگاه برای دریافت وام کرونا

0 3,725

تاکنون بیش از ۳۹۱ هزار مورد بنگاه برای دریافت وام کرونا در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که در مجموع حدود ۷۷۵ هزار نفر شاغل را در بر می‌گیرند.

دانا: تاکنون بیش از ۳۹۱ هزار مورد بنگاه برای دریافت وام کرونا در سامانه کارا ثبت نام کرده اند که در مجموع حدود ۷۷۵ هزار نفر شاغل را در بر می‌گیرند.

اقدامات مربوط به بررسی پرونده این ۳۹۱ هزار بنگاه از سوی ۱۳ دستگاه اجرایی انجام و مشخص شد این پرونده‌ها مجموعاً ۱۱ هزار ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات را در برمی‌گیرند.

همچنین تاکنون در مجموع حدود ۱۱۵ هزار نفر از شاغلین غیررسمی برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت‌نام کرده‌اند که مبلغ ۱۵۱ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است.

تاکنون ۸۴۸ زیر رسته شغلی به شدت آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا شناسایی شده است.

تعداد بنگاه‌های آسیب دیده ذیل ۱۴ رسته منتخب ۳ میلیون واحد است که ۱.۳ میلیون واحد آن بیمه شده و دارای کد کارگاهی و ۱.۷ میلیون واحد فاقد بیمه و کد کارگاهی هستند.

همچنین در این واحدها ۲.۸ میلیون نفر بیمه شده و ۳ میلیون نفر فاقد بیمه مشغول به کار هستند.

با توجه به آمار متقاضیان و پرونده‌های ثبت نام شده در سامانه کارا و با توجه به رسته‌های آسیب دیده، جمع تسهیلات مورد نیاز، ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که ۲۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به کسب و کارهای دارای بیمه و نیز شاغلان غیررسمی فاقد بیمه است.

براساس آمار ارائه شده، ۳ هزار و ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نیز به ۱۰۸ شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری اعم از هوایی، ریلی و دریایی اختصاص یافته است.

در این بین، با توجه به اینکه سازوکار ثبت‌نام صاحبان مشاغل در سامانه کارا از ۳۰ اردیبهشت‌ماه آغاز شده بود، چندی پیش مهلت ثبت‌نام به اتمام رسید؛ اما به دلیل ابعاد گسترده آسیب‌های کرونا، کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، مهلت ثبت نام وام کرونا را تمدید کرد.

در همین ارتباط مقرر شد، صاحبان مشاغل بیمه شده تا ۱۵ شهریور و صاحبان مشاغل فاقد بیمه تا پایان شهریور ماه مهلت ثبت‌نام داشته باشند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود