روزانه چقدر راه برویم تا وزن کم کنیم؟

0 3,851

متخصص تغذیه با تاکید بر استفاده از مواد غذایی سالم و کم کالری گفت: هیچ یک از وعده های غذایی نباید حذف شوند.

فارس: مریم مظاهریون متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره روش‌های کاربردی به منظور اصلاح شیوه زندگی و کاهش وزن گفت: ثبت فعالیت روزانه با دستگاه قدم شمار می تواند مقدار فعالیت روزانه را ثبت کند. برنامه قدم شمار قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند است و حتی می توان دستگاه آن را از فروشگاه ای لوازم ورزشی تهیه کرد.

وی افزود: اگر فردی طی شبانه روز کمتر از ۵ هزار قدم گام بردارد در دسته افراد بی تحرک قرار دارد. افراد کم تحرک بین ۵ هزار و ۷ هزار قدم قرار دارند و افراد سالم نیاز است بین ۷ هزار تا ۱۰ هزار قدم در شبانه روز گام بردارند.

متخصص تغذیه در ادامه با اشاره به ثبت مواد غذایی دریافتی در شبانه روز، فرد متوجه ریزه خواری ها و عادات بد غذایی می‌شود اظهار داشت: کمدها، کشوها و کابینت ها از مواد غذایی خوشمزه و کم حجم پرکالری و هوس انگیز باید خالی شده و جای آنها با میان وعده های سالم و کم کالری جایگزین شود. با اینکار می توان سطح هورمون ها و قند خون بدن را تنظیم کرد.

مظاهریون تاکید کرد: زمانیکه گرسنه هستید ورزش نکرده و به خرید نروید و باید در ساعات غذاخوردن نظم و ترتیب وجود داشته باشد. هیچ یک از وعده های غذایی نباید حذف شود و لازم است هر سه ساعت یکبار به صورت یک در میان وعده غذایی کامل و میان وعده استفاده شود.

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود