رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

0 4,115

آب سیب زمینی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که با تقویت فولیکول های مو، نقش موثری در تحریک رشد و جلوگیری از ریزش موها دارد.

آیا تا به الان به جز ارزش غذایی سیب زمینی به خواص سیب زمینی برای مو و زیبایی توجه کرده اید؟ با استفاده از سیب زمینی می توان بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف نمود و موجب رشد مو در کوتاه مدت شود.

سیب زمینی سرشار از ویتامین، پتاسیم، مس و سولفور می باشد که برای زیبایی پوست و مو بسیار مفید و موثر است. ما در ادامه این مطلب از خواص سیب زمینی برای مو می گوییم. همراهمان باشید.

آشنایی با خواص سیب زمینی برای مو:

علاوه بر مصرف غذایی سیب زمینی می توان از آن برای سلامت پوست و مو هم بهره برد. استفاده از خواص سیب زمینی یک روش ارزان اما موثر برای تسریع رشد مو می باشد. آب سیب زمینی در رشد مو  بسیار تاثیر گذار است. برای جلوگیی از ریزش می توان از گوشت و آب سیب زمینی بهره مند شد. سیب زمینی پوست سر را سفید و تمیز می کند. ویتامین ب، ث، روی، آهن و نیاسین موجود در سیب زمینی فولیکول مو را برای رشد تقویت می کند. سیب زمینی مو را درخشان می گرداند.

خواص سیب زمینی برای مو و رشد سریع مو با - رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

روش اول:
  • سیب زمینی را بشویید و پوست بگیرید، بعد آن را به قطعات کوچک برش بزنید و در یک مخلوط کن بریزید تا یک دست شود. اگر پوره به دست آمده زیادی غلیظ بود آن را با کمی آب ترکیب کنید و به وسیله یک توری آب سیب زمینی را کاملا بگیرید و با آن موهای خود را بشویید و یا در ماسک سیب زمینی برای مو از آن استفاده کنید.
روش دوم:
  • چند عدد سیب زمینی را در آب بجوشانید و با آب سیب زمینی موهای خود را جهت رشد سریع بشویید و بعد سفیده یک عدد تخم مرغ را به تمام موهای خود بزنید و بعد از گذشت نیم ساعت موهای خود را با شامپو بشویید.

1570080714 243 خواص سیب زمینی برای مو و رشد سریع مو با - رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

روش سوم:
  • سیب زمینی را خرد کنید و در مخلوط کن بریزید تا پوره شود و بعد آب آن را به وسیله یک توری بگیرید و با یک قاشق عسل و زده یک عدد تخم مرغ مخلوط کنید و به عنوان یک ماسک مو طبیعی استفاده نمایید. این ماسک را نیم ساعت روی ریشه موهای خود بگذارید و بعد موهایتان را بشویید.

1570080714 946 خواص سیب زمینی برای مو و رشد سریع مو با - رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

روش چهارم:
  • آب سیب زمینی را بگیرید و با سفیده تخم مرغ مخلوط نمایید و دو ساعت برای جلوگیری از ریزش مو آن را روی سر خود بگذارید و بعد با شامپو بشویید.
روش پنجم:
  • برای داشتن موهای درخشان، آب سیب زمینی را با ژل آلوئه ورا ترکیب کنید و بر روی موهایتان بگذارید.

1570080714 405 خواص سیب زمینی برای مو و رشد سریع مو با - رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

روش ششم:
  • پنج عدد سیب زمینی را در دو لیتر آب بجوشانید و بعد از پوست آن را بگیرید و دور بریزید. سپس بعد از شستشوی کامل موها با شامپو این محلول را به مدت بیست دقیقه روی سر خود قرار دهید و بعد آبکشی نمایید تا موهای سفیدتان را کم کند.1570080714 476 خواص سیب زمینی برای مو و رشد سریع مو با - رشد مو با مصرف غذایی سیب زمینی

از خواص سیب زمینی برای مو به روش های ذکر شده در متن استفاده کنید و از نتیجه لذت ببرید. ممنون که همراهمان هستید.

منبع: آرگــامــگ

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود