چربی سوزری و کاهش وزن با لیموترش و عسل

0 3,801

نوشیدن مخلوط یک فنجان آب ولرم با عسل و لیمو در صبح به صورت ناشتا علاوه بر اینکه به چربی سوزی و کاهش وزن کمک می کند نقش موثری در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد. ما در این مقاله به بیان دیگر خواص لیمو ترش و عسل می پردازیم.

لیمو ترش و عسل هر دو دارای خواص و فواید زیادی هستند و ما به صورت روزانه از از این دو ماده پر خاصیت و شگفت انگیز استفاده می نماییم. حال می خواهیم بدانیم ترکیب این دو با یکدیگر چه فوایدی دارد. در ادامه همراه ما باشید و با خواص لیمو ترش و عسل آشنا شوید.

آنچه از خواص لیمو ترش و عسل نمی دانید:

همه ما تا حدودی با خواص لیمو ترش و همچنین فواید و خواص عسل برای سلامت بدن آشنایی داریم، حال لازم است با خواص لیمو ترش و عسل زمانی که با یکدیگر مخلوط می شوند نیز آشنا شویم و از این ترکیب پرخاصیت نهایت استفاده را ببریم. به یک لیوان آب ولرم مقداری لیمو ترش و عسل اضافه کنید و این شربت لیمو فوق العاده را نوش جان نمایید.

خاصیت های شگفت انگیز لیمو ترش و عسل

خواص ترکیب لیمو ترش و عسل:

  • تسریع روند کاهش وزن: این مخلوط علاوه بر پاکسازی معده روند کاهش وزن شما را سرعت می بخشد. شما با نوشیدن این شربت احساس سیری بیشتری می کنید و از پر خوری در امان می مانید.
  • برطرف کننده بوی بد دهان: نوشیدن این شربت پر خاصیت در ناشتایی به رفع سریع بوی بد دهان منجر می شود. این شربت ترکیبی دهان را تمیز و باکتری های عامل بوی بد دهان را از بین می برد و لثه را محکم می کند. علاوه بر این، این شربت لایه سفیدی که بر روی زبان تشکیل می شود را که در بوی بد دهان بی تاثیر نیست تا حد زیادی از بین می برد.
  • کمک به تمیزی پوست و گل انداختن گونه: نوشیدن این شربت به پاکسازی و تقویت کلاژن پوست می انجامد و موجب شادابی و طراوت پوست صورت شما می گردد.

خواص ترکیبلیمو ترش و عسل

  • کمک به بهبود حرکت روده بزرگ و درمان یبوست: مصرف این شربت در صبح به صورت ناشتا به سبب تحریک دستگاه گوارش و هاضمه می شود و موجب رفع یبوست می گردد.
  • کمک به هضم بهتر: هضم بهتر برای عملکرد تمام سیستم بدن امری ضروری است و تمام مواد تشکیل دهنده این شربت به بهبود هضم کمک می کنند. علاوه بر هضم بهتر به دفع مواد زائد و سموم از بدن نیز می انجامد.
  • بهبود عملکرد کلون: با نوشیدن این شربت دیواره معده و روده ضدعفونی می شود. این شربت دستگاه گوارش را پاکسازی می کند و به جذب بهتر مواد غذایی بسیار کمک می کند.

خاصیت های لیمو ترش و عسل

  • پاکسازی سیستم لنفاوی: کم آبی سیستم لنفاوی یکی از عمده دلایل عملکرد ضعیف این دستگاه در برابر بیماری ها می باشد. نوشیدن این شربت در صبح به هیدراته شدن سیستم لنفاوی کمک و این دستگاه را تقویت می کند.
  • تقویت انرژی بدن: نوشیدن این شربت در صبح سبب می شود تا افرا سرحال و پر انرژی باشند و خواص آرامبخشی این شربت موجب نشاط صبحگاهی می گردد.
  • پاکسازی مجاری ادراری و مثانه: این شربت خاصیت ادرار آوری و ضد عفونی کنندگی دارد. این شربت برای بانوانی که از عفونت دستگاه ادراری رنج می برند یک راه حل مناسب است.

خواص لیمو ترش و عسل

حال که با خواص لیمو ترش و عسل آشنا شدید، می توانید این شربت شگفت انگیز را تهیه نموده و از فواید بی نظیر آن برای بدن استفاده نمایید. همچنین می توانید با کلیک بر روی خواص مواد غذایی با دیگر خواص و ویژگی های منحصر به فرد مواد غذایی مختلف آشنا شده و با اطلاع از فواید هریک، آنها را مورد استفاده قرار دهید.

 

منبع: آرگــامــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود