آثار درمانی شگفت انگیز عسل بر سینوزیت

0 3,869

درمان سینوزیت با عسل طبیعی یکی از روش های بسیار موثر است که ثابت شده در درمان سینوزیت بسیار مفیدتر از آنتی بیوتیک ها عمل می کند.

عسل خاصیت میکروب کشی دارد و در طب سنتی نیز به عنوان یک ضد میکروب عمل می کند. زیرا ترکیبات موجود در آن آنتی باکتریال هستند. برای همین از عسل برای درمان مبتلایان به سینوزیت استفاده می شود. در واقع یکی از روش های طب قرآنی، درمان سینوزیت با عسل است. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با این روش درمانی فوق العاده آشنا شوید.

درمان سینوزیت با عسل

سرما، باعث افزایش ترشحات، بسته شدن و تورم سینوس ها و در نتیجه تحریک سینوزیت می شود. غیر از سرما، دلایل دیگری مثل قرار گرفتن در معرض آلودگی و محرک‌های بینی، دود سیگار، آلرژی، پولیپ بینی و انحرافات بینی نیز باعث عفونت سینوس ها می شوند. از نشانه های عفونت سینوسی می توان به سردرد، سنگینی چشم ها،درد مجرای بینی، درد در نواحی مختلف صورت، سرفه، تغییر رنگ ترشحات داخل بینی، داشتن ترشحات یا خلط در داخل حلق اشاره کرد.

درمان سینوزیت با عسل

دانشمندان دریافته اند که قوی ترین باکتری هایی که در برابر داروهای شیمیایی ضد میکروبی، از خود حفاظت می کنند، در برابر عسل ناتوان می شوند. عسل نسبت به قوی ترین آنتی بیوتیک هایی که برای کشتن باکتری ها استفاده می شوند، بسیار قوی تر عمل می کند. در نتیجه می توان گفت که قوی ترین راه برای درمان سینوزیت و یا حتی نشانه های آن ، استفاده از عسل است. در ادامه در کنار روش درمان سینوزیت با عسل, روش های دیگری را هم بیان می کنیم.

علائم سینوزیت و درمان با عسل

شربت عسل و آب لیمو

یکی از روش های درمان سینوزیت با عسل,  استفاده از شربت عسل و آبلیمو است. برای تهیه این شربت ابتدا در یک لیوان آب گرم یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی را با نصف یک عدد لیمو ترش تازه مخلوط کنید. روزانه از این شربت میل نمایید.

درمان سینوزیت با شربت عسل

عسل و عرق نعنا

روش دیگر درمان سینوزیت با عسل, استفاده از نصف استکان عرق نعنا با یک قاشق مربا خوری عسل است. روزانه سه بار و هر دفعه پنج قطره از این مخلوط را در بینی بچکانید.

چای عسل، دارچین و زنجبیل

روشی دیگر برای درمان گیاهی سینوزیت با عسل, استفاده از چای دارچین و زنجبیل به همراه عسل است. دارچین یک قاشق مربا خوری، زنجبیل نصف قاشق چای خوری را با دو لیوان آب جوش مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت دم کنید. روزانه ۲ تا ۳ فنجان از این چای، به همراه عسل استفاده شود.

درمان سینوزیت با دارچین و عسل

درمان سینوزیت با چای زنجبیل و عسل

روش درمان قطعی سینوزیت با عسل

برای درمان سینوزیت با عسل که روشی موثر و قطعی است، به صورت گفته شده عمل کنید. ابتدا بخور گل بابونه را آماده کنید. برای این کار، در یک ظرف کوچک که حاوی آبجوش است، گل بابونه بریزید. برای هر یک لیوان آبجوش، یک قاشق غذاخوری گل بابونه در نظر بگیرید. سپس ظرف را بر روی حرارت کم قرار دهید.

دو قاشق مربا خوری آب را با یک قاشق مربا خوری عسل طبیعی مخلوط کنید. سپس دراز بکشید و در هر سوراخ بینی دو قطره  از این محلول را بچکانید. داشتن سوزش طبیعی است پس بهتر است که تحمل کنید. بعد از گذشت ۱۰ ثانیه، در حالت سجده قرار گرفته و ۱۰ ثانیه دیگر نیز در همین حالت باشید. بدین ترتیب چرک ها در پشت حلق و مخاط بینی کم کم جمع می شوند که باید هر وقت احساسشان کردید، آن ها را تخلیه کنید. بعد از گذشت ۳ دقیقه از چکاندن آب و عسل در بینی، از بخور گل بابونه به مدت ۱۰ دقیقه استفاده کنید و در حین بخور، دم و بازدم عمیق انجام دهید. سینوس ها بخاطر آب و عسل، تحریک می شوند. در نتیجه بخور گل بابونه باعث می شود که عفونت و چرک بیشتری از مجراها خارج شود. می توان در حین بخور، مخاط بینی را تخلیه کرد.

بعد از انجام بخور، حوله ای را به دور سر و پیشانی خود بپیچید. سینوس ها در این مرحله بسیار تحریک شده اند. برای تحریک بیشتر دوباره آب و عسل در داخل بینی بچکانید. این بار به مدت ۱ دقیقه دراز بکشید. سپس عمل بخور را دوباره انجام بدهید. انجام مرحله دوم، منجر به تخلیه شدید چرک ها و عفونت ها می شود. در مرحله بخور حتما عفونت ها را خارج کنید زیرا باعث می شود که درمان به صورت موفق تری انجام شود. این روش را روزانه و به طریقی که گفته شد انجام دهید تا سینوس ها کاملا تمیز شوند. برای بهبود سریع، می توان بعد از مرحله دوم بخور، با مقداری روغن زیتون اصل، سینوس ها را به مدت ۱۰ دقیقه ماساژ داد. در واقع این روش بهترین درمان برای سینوزیت است.

درمان سینوزیت با گل بابونه و عسل

نکات پایانی

نکاتی که باید در حین درمان سینوزیت با عسل,  رعایت کرد:

  • از غذاها با طبع سرد مثل لبنیات بخصوص ماست شیرین، ترشیجات مخصوصا سرکه استفاده نشود.
  • فقط از غذاهایی با طبع گرم استفاده کنید.
  • بسیار آب بنوشید. روزانه بین ۶تا ۱۰ لیوان آب نوشیده شود.
  • افزایش گردش خون در درمان تاثیر دارد. پس روزانه مقداری ورزش کنید.   منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود