با طب سنتی در منزل، رودل را سریع درمان کنید

0 38,803

رودل کردن اصطلاح عامیانه‌ای است که مردم درباره سوءهاضمه‌های موقت و خفیف به کار می‌برند و معادل علمی آن دردهای کولیکی یا قولنج گوارشی است.

رودل در حقیقت یک سوءهاضمه گوارشی محسوب می شود که با علائمی همانند سنگینی سر معده، دل درد، درد معده و نفخ خود را نشان می دهد. این اتفاق به علت پرخوری و خوردن مواد غذایی متعدد با هم و یا نجویدن صحیح غذاها  بیشتر در کودکان رخ می دهد. ما در ادامه این مقاله به معرفی روش های خانگی درمان سریع رودل پرداخته ایم. همراه مان باشید.

علت رودل و علایم آن:

از علت بروز آن می توان به پرخوری، خوردن تنقلاتی مانند کاکائو، شکلات، آجیل، تخمه و میوه به همراه پوست، نجویدن صحیح غذاها، مصرف غذاهای سنگین و رعایت نکردن نظم غذایی اشاره کرد.

از علایم آن نیز می توان دل درد، درد معده، سنگینی معده، استفراغ و یبوست گاها به همراه تب را نام برد.

راه های درمان سریع رودل را بشناسید

درمان سریع رودل:

اگر علت بروز رودل بخاطر پرخوری باشد با پرهیز از پرخوری و مصرف مایعات سبک و تحرک داشتن می توان آن را  طی چند ساعت و حداکثر ۲۴ تا ۴۸ ساعت درمان کرد و اگر آن با یبوست همراه است مصرف زیاد مایعات و مواد غذایی و گیاهی ملین مثل روغن بادام و زیتون، شربت انجیر و خاکشیر مصرف کنید.

روش های خانگی درمان سریع رودل

جهت درمان نفخ شکم ناشی از آن می توان از خواص داروهای گیاهی مثل خواص عرق نعناع، خواص گشنیز، خواص زیره و  خواص بادرنجبویه استفاده نمود. اگر علایم رودل شدید یا مکرر باشد یا پس از گذشت چند ساعت از بین نرفت باید برای درمان رودل به پزشک مراجعه کرد زیرا بسیاری از بیماری‌های گوارشی و غیر گوارشی وجود خود را با نشانه های دل درد مکرر و مزمن آشکار می کنند.

راه های پیشگیری از ابتلا به رودل:

از خوردن غذاهای چرب و فست فود و انواع و اقسام تنقلات، مخصوصا از خوردن تخمه و میوه به همراه هم و با پوست اجتناب نمایید تا دچار آن نشوید. خوب است بدانید که مصرف تخمه با پوست به علت وجود جوهر لیمو روی آن معده را تحریک می کند و یا خوردن بیش از اندازه خیار با پوست هم سبب ایجاد رودل می گردد.

راه های پیشگیری از ابتلا به رودل

برای درمان رودل از موارد دارویی و درمانی گیاهی و خانگی ذکر شده در این مقاله استفاده نمایید و برای خالی شدن معده به آن زمان بدهید.

منبع: آرگــامــگ

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود