فایده های ماساژ درمانی

0 4,084

همه افراد بعد از اینکه کارهای روزانه خود را طی روز انجام می دهند، خستگی تمام بدنشان را می گیرد که بعضی از افراد برای از بین بردن این خستگی ناشی از یک روز کاری سخت به حمام می روند و برخی دیگر ترجیح می دهند بخوابند تا این خستگی رفع شود، اما افرادی هستند که برای از بین بردن این خستگی ها ماساژ می گیرند با ماساژ علاوه بر اینکه فرد احساس آرامش می کند بلکه نتایج مثبت دیگری را نیز به فرد می دهد، در واقع ماساژ را می توانید برای از بین بردن بیماری های شایع نیز استفاده کنید، در ادامه شما را با ماساژ درمانی و فواید آن آشنا می کنیم .

ماساژ درمانی چه مزیت هایی دارد؟

ماساژ باعث افزایش جریان خون می شود

تحقیقات نشان می دهد که ماساژ درمانی در رفع بسیاری از دردها بسیار موثر می باشد از جمله کمر درد و سر درد با ماساژ دادن مغز آندورفین تولید می کند و همین امر باعث افزایش اعتماد به نفس در وجود بیمار می شود، ماساژ در گذشته بین ایرانی ها، یونانی ها و ژاپنی ها رایج بوده است امروز نیز از ماساژ به شکل گسترده ای استفاده می کنند و در درمان درد ها عضلانی و مفصلی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است و همچنین در توان بخشی و باز توانی بیماری های مختلف نیز به کار می رود. البته همانطور که ماساژ بسیار مفید است ممکن است عوارضی را نیز به همراه داشته باشد مثلا امکان انتقال بیماری های عفونی مانند زگیل، تبخال، از این طریق به فرد منتقل شود، بنابراین برای انجام این کار با خود ملحفه و وسایل شخصی به همراه داشته باشید و افرادی که بیماری های پوستی مانند قارچ، تبخال و یا حتی بیماری های انگلی دارند بهتر است از ماساژ درمانی خودداری کنند، زیرا اینکار نه تنها تاثیری در بهبودی شان ندارد بلکه باعث می شود بیماری شان به دیگران نیز منتقل شود. ماساژور ها نیز باید از دستکش های یک بار مصرف و استریل استفاده کنند هرچند انجام دادن این کار با دستکش سخت می باشد اما رعایت بهداشت بسیار مهم است.

فواید ماساژ

افزایش گردش خون: هنگامی که بدن دچار یک بیماری می شود گردش خون دچار مشکل می شود که با ماساژ دادن، گردش خون افزایش می یابد و در نتیجه به داشتن پوستی بهتر و رشد سلول ها در بدن کمک زیادی می کند.

ماساژ درمانی

درمان آسیب های حرکتی: بعضی از افراد به دلیل شغلی که دارند تحرک ندارند در نتیجه دچار بیماری های حرکتی و عضلانی می شوند، بنابراین این بیماری گردن،کمر و دست و پاهایشان را درگیر می کند که با ماساژ می توانید ریشه این درد را پیدا کنید و به درمان آن بپردازید.

ماساژ دادن در قدیم نیز رایج بوده است.

 کاهش اضطراب: در بعضی از افراد اضطراب های ناشی از استرس های شغلی و یا مشکلات روزمره و… بوجود می آید که با ماساژ سطح ترشح هورمون های استرس کاهش می یابد.

کاهش کمردرد: یکی از شایع ترین درد ها در بین سالمندان کمردرد می باشد که با روش ماساژ دادن می توانید کمر درد را از بین ببرید و این روش حتی از طب سوزنی نیز موثرتر می باشد.

کاهش درد مفاصل: داشتن درد مفاصل در بین همه افراد چه در سن جوانی و چه پیری بسیار شایع است که با ماساژ دادن منظم درد مفاصل کاهش می یابد.

کاهش سر درد: ماساژ مداوم کمک زیادی در از بین بردن سردرد چه در سطح پایین و چه در سطح میگرن های عصبی می کند.

امیدواریم از مطالب گفته شده در مورد ماساژ درمانی لذت برده باشید جهت کسب اطلاعات بیش تر در زمینه سلامت می توانید با مجله اینترنتی نصرینو همراه باشید.

 

منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود