آشنایی با مراحل ترک ماری جوانا (گل) در منزل

0 6,446

اعتیاد به ماده مخدر گل بین جوانان بسیار رایج شده است. یکی از بیش ترین سوال ها این است که ترک گل چند روز طول می کشد؟ در ادامه به این پاسخ سوال می پردازیم.

ماری جوانا که به نام جدید گل معروف است یک نوع مواد مخدر پر خطر است که خیلی از جوانان فکر می کنند هیچ گونه خطری ندارد و به آن به عنوان یک تفریح بی خطر و ساده نگاه می کنند و بر این باورند که اعتیاد آور نیست به نوعی خود را با حرف گول می زنند که امروزه در مراکز ترک ماری جوانا خلاف این حرف ثابت شده .

ماری جوانا یا همان گل از گیاهی به نام شاه دانه بدست می آید . شاید در مراحل اولیه مصرف اعتیاد آور نباشد اما به مرور زمان باعث وابستگی فرد به این ماده می شود. بسیاری از افراد وجود دارند که به خاطر ویژگی های درمانی آن از این گیاه استفاده می کنند و که با گذشت زمان و مصرف پی در پی بر روی سیستم عصبی تاثیر گذاشته که موجب وابستگی به آن می شود که در نهایت این گونه افراد باید به ترک ماری جوانا فکر کنند .

گیاه ماری جوانا

گل در واقع همان ماری جوانا است که امروزه کسانی که این مواد را می فروشند برای جذب و وسوسه بیشتر افراد این نام را انتخاب کرده اند تا جذب این مواد شوند. همانطور که گفتیم ماری جوانا یا همان گل از خطر ناک ترین مواد مخدر محسوب می شود که عوارض جبران ناپذیری برای فرد دارد متاسفانه به علت دسترسی آسان به این مواد مخدر دست در دست جوانان می چرخد و آنان را در دام وابستگی می اندازند.

مراحل ترک ماری جوانا

ماری جوانا چیست؟

این گیاه از بوته شاهدانه جنس ماده که بریده و خشک شده تهیه می شود و در رنگهای سبز متمایل به خاکستری و قهوه ای وجود دارد. دارای بوی تند و به صورت کشیدنی  در پیپ یا سیگارهای دست پیچ استفاده می شود. زمانی که آن را می کشید اثرش بین ۲ الی ۴ ساعت باقی می ماند اما  در صورتی که خورده شود اثرش بین ۵ الی ۱۲ ساعت باقی می ماند. با مصرف ماری جوانا هوشیاری فرد کمتر می شود و دچار انحراف ادراکات فرد مصرف کننده می شود و همچنین باعث عدم هماهنگی  و توازن ،گیج شدن ،ایجاد توهم، بی قراری، افزایش یافتن ضربان قلب، افزایش تعداد تنفس، تمایل زیاد به پرحرفی، خنده های بی جا و بیش از حد می شود که ممکن است تا چندین ساعت این اثرات باقی بمانند. گل خطرناک ترین مخدر امروزی است و با یک بار استفاده، ممکن است فرد به مدت  ۶ماه تا یک سال دچار توهم عصرگاهی شود.

ترک آسان ماری جوانا

مراحل ترک ماری جوانا

باید به این نکته اشاره کرد که ماری جوانا وابستگی جسمی به وجود نمی آورد و فقط فکر و ذهن فرد را درگیر و مختل می کند  که این باعث می شود فرد قدرت ترک اعتیاد را به تنهایی نداشته باشد از این رو برای ترک ماری جوانا باید اقدامات لازم برای آماده سازی ذهنی فرد مصرف کننده انجام شود تا او را در ترک ماری جوانا کمک کنیم.قابل ذکر است که برای ترک گل یا همان ماری جوانا  هیچ دارویی وجود ندارد  اگر هم وجود داشته باشد در کنترل رفتار شما دخالت دارد و ربطی به ترک اعتیاد ندارد از این رو خودتان باید برای ترک دست به کار شوید.

– این کار را باید با کمک گرفتن از خانواده و دوستان آغاز کرد زیرا بیشترین تاثیر را بر وی دارند. باید گفت که روش ترک ماری جوانا در هر فرد متفاوت است و بستگی به شدت وابستگی فرد به آن را دارد همانطور که گفتیم ماری جوانا وابستگی فکری را ایجاد می کند از این رو روش ترک ماری جوانا روشی است که باید بیشترین تکنیک ها روی ذهن پیاده شود.

-در مرحله اولیه ترک گل داشتن اراده قوی مهم ترین چیز است. یعنی اگر قصد ترک ماری جوانا را دارید باید به طور قطع از خریدن آن خود داری کنید. و اگر ذهن شما به سمت مصرف آن رفت خود را مشغول کار دیگری بکنید تا حواستان پرت شود بیکاری یکی از دلایل اصلی است که افراد را به مصرف گل و یا سیگار سوق می دهد.

-از لوازمی که برای مصرف گل استفاده می کردید به دور باشید یا آن ها را با دست خودتان از بین ببرید تا یاد آور مصرف دوباره نشوند. و همیشه به یاد داشته باشید که قدرت ذهنتان را نباید دست کم بگیرید .

-باید گفت که سخت ترین قسمت ترک ماری جوانا کنترل افکار خود است چرا که در زمان مصرف این ماده فرد مصرف کننده به گمان خود فکر می کند ذهنش باز تر شده و قدرت تصمیم گیری بیشتری را پیدا کرده است. مصرف نکردن گل مساوی با مقابله با این گرایش ها می باشد.

-شرکت کردن در فعالیت های ورزشی و جسمی ،شرکت در جلسه مشاوره یا درمان به روش گفتاری می تواند به افراد در کنترل افکار و کاهش افسردگی ناشی از ترک اعتیاد کمک فراوانی کند.در مراحل ترک اعتیاد داشتن یک پشتیبان و درمانگر بسیار موثر است زیرا فرد را در شرایط بحرانی برای کنترل افکارش کمک کند.

-مهم ترین نکته برای ترک اعتیاد به ماری جوانا داشتن یک مشاور در زمینه ترک اعتیاد است که در بسیاری از موارد توسط خانواده ها و فرد مصرف کننده نادیده گرفته می شود  که خود دلیل بازگشت فرد به سمت اعتیاد مجدد می باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده ۹۵ درصد افرادی که در زمان ترک اعتیاد به ماریجوانا از خدمات مشاوره روانشناسی و روان درمانی استفاده کرده اند موفقیت آمیز بوده است.

نشانه های ترک ماری جوانا

  • تحریک پذیری
  • اضطراب
  •  افسردگی
  • بی خوابی یا بیقراری
  • خستگی
  • کاهش اشتها و وزن
  • و سپس در مراحل بعد تر  معده درد، تعریق، سستی، تب، لرز و سردرد را به همراه دارد.

ترک گل یا ماری جوانا

در آخر باید یاد آور این موضوع  شد که اگر دچار هر گونه وسوسه برای مصرف دوباره ماری جوانا شدید نسبت به تصمیمات خود تعهد داشته باشید و محکم و با اراده با این موضوع برخورد کنید. مصرف ماری جوانا ممکن است در همان لحظه موجب سرخوشی شود اما  وابسته شدن به آن خسارت های جبران ناپذیری را برای شما به وجود می آورد.  منبع: آرگــامــگ

 

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود