قرص مولتی ویتامین CKD نفروویت چیست؟ + موارد مصرف و عوارض جانبی آن

0 7,809

این قرص تنها مکمل مناسب بیماران کلیوی در ایران می باشد که در سلامت و نگهداری بافت ها، تقویت و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و عصبی، حفظ سلامت دستگاه های مختلف بدن در بیماران کلیوی مؤثر می باشد.

قرص نفروویت از مکمل‌های رژیمی و غذایی است که برای درمان و یا پیشگیری کمبود ویتامین ناشی از تغذیه نامناسب مصرف می شود که به دلیل داشتن ویتامین‌های محلول در آب برای بیماران کلیوی توسط دکتر تجویز می‌شود. این مکمل بافت‌های بدن را حفظ کرده و عملکرد سیستم ایمنی و عصبی را بهبود می‌بخشد.

قرص نفروویت تنها مکملی است که برای بیماران  خاص کلیوی است. که این قرص حاوی مقدار معیتی از ویتامین ها و املاح مورد نیاز دوران دیالیز بیماران کلیوی است. همانطور که می دانید بدن انسان به طور طبیعی قادر به ساخت کلیه این ویتامین ها و املاح نبوده به همین علت باید با مصرف مواد غذایی و مکمل ها  این نیاز ها را برطرف سازیم.

تداخلات دارویی قرص نفروویت

همانطور که می دانید بیمارانی که مشکلات کلیوی دارند نباید از ویتامین های محلول در چربی استفاده کنند و باید از ویتامین های محلول در آب استفاده کنند که یکی از همین مکمل های محلول در آب قرص نفروویت است یکی از مزیت هایی که این مکمل دارد این است که توسط بیماران  کلیوی بسیار زود جذب می شود.

قرص نفروویت چیست؟

نفروویت از  مکمل های غذایی و دارویی  مکملی حاوی زینک فاقد قند مخصوص بیماران کلیوی  است گه این محصول برای اولین بار در ایران، توسط شرکت داروسازی اسوه تولید شد. بیماران کلیوی به دلیل رژیم خاصی که در این دوران دارند دچار کمبود ویتامین و سوء تغذیه می شوند به همین دلیل باید از مکمل های کمکی استفاده کنند . قرص نفروویت سلامت بافت‌های بدن را حفظ کرده و عملکرد سیستم ایمنی و عصبی را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این به کاهش خستگی و کمک به خون سازی در بیماران کلیوی نیز کمک می‌کند.

مکمل نفروویت حاوی ویتامین ب۱، ب۲، ب۶، ب۱۲، ب۵، ویتامین ای، اسید آسکوربیک، بیوتین، زینک، نیکوتینامید و اسید فولیک است.
با مصرف قرص نفروویت تمام ویتامین های مورد نیاز بیماران کلیوی برطرف می شود.

نحوه مصرف

نحوه استفاده از قرص نفرویت با توجه به سن و شرایط فیزیکی هر شخص متغیر است که این تشخیص باید توسط پزشک انجام شود تا با بررسی سطح مشکل شما برایتان دارو تجویز کند.
داروی نفروویت به صورت بسته های صد عددی به بازار عرضه می شوند که به طور معمول نحوه استفاده ان در بزرگسالانی که مشکل کلیوی دارند یک عدد قرص در روز است.

قرص نفروویت مفید برای بیماران کلیوی

تداخل دارویی

 • نفروویت به دلیل دارا بودن زینک با کلسیم و آهن تداخل دارد. اگر وعده  غذایی شما حاوی لبنیات است یا قرص آهن مصرف می کنید بهتر است برای پیشگیری از کم شدن جذب قرص نفروویت را در وعده دیگری مصرف کنید.
 • مصرف همزمان ویتامین B6 و لوودوپا موجب انتاگونیزه شدن اثر لوودوپا می گردد.
 • استفاده همزمان فنی توئین و فولیک اسید ممکن است سبب کاهش اثر فنی توئین گردد.
 • قبل از مصرف هر گونه قرص دیگر باید با پزشک خود در میان بگذارید.

عوارض مصرف این قرص

اسهال، یبوست، ناراحتی معده در چند روز اول مصرف این دارو ممکن است برایتان به وجود بیایید که باید گفت این اثرات موقتی هستند. این دارو ممکن است سبب خواب آلودگی، تهوع و سردرد شود. و همچنین می تواند با واکنش های آلرژیکی همراه باشد که علائم جدی آن می تواند جوش خارش به خصوص در نواحی صورت، زبان و گلو، و همچنین گیجی شدید، تنگی نفس باشد که اگر چنانچه دچار هر مشکل دیگری شدید باید به پزشک خود مراجعه کنید.

آشنایی با قرص نفروویت

نکات مهم در باره مصرف نفروویت

 • مصرف این مکمل برای بیماران کلیوی که دچار گلودرد، التهاب دهان و لثه و ورم زبان شده‌اند، توصیه می‌شود.
 • مصرف این مکمل در بارداری و شیردهی باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.
 • مکمل غذایی نفروویت فاقد قند است.
 • بین مصرف نفروویت و تتراسایکلین ها باید حداقل ۳ ساعت فاصله وجود داشته باشد.
 • این دارو را هم زمان با وعده های غذایی حاوی لبنیات مانند ماست و شیر مصرف نکنید.
 • مصرف همزمان قرص‌های آهن و مکمل نفروویت پیشنهاد نمی‌گردد.
 • این مکمل را افراد عادی هم می توانند مصرف کنند اما با تجویز پزشک .
 • از آنجایی که مصرف این مکمل همزمان با درمان دیالیز سبب دفع آن از بدن می‌گردد، بهتر است بعد از دیالیز و قبل از درمان بعدی مصرف شود.     منبع: آرگــامــگ
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود