کاربردهای درمانی پماد سینکاتچینز

0 4,313

سینکاتچینز 15% توسط خود بیمار برای درمان زگیل تناسلی استفاده می شود. در ادامه با طریقه مصرف و عوارض این پماد برای درمان زگیل تناسلی آشنا شوید.

کاربردهای درمانی پماد سینکاتچینز

پماد سینکاتچینز (Sinecatechins) برای درمان زگیل تناسلی استفاده می‌شود. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود، ایجاد می‌شود. این زگیل‌ها، توده‌های کوچکی هستند که بر روی دستگاه تناسلی یا اطراف مقعد توسعه می‌یابند. پماد سینکاتچینز از مواد طبیعی چای سبز تهیه شده است، اما چگونگی عملکرد آن به طور کامل شناخته شده نیست.

پماد سینکاتچینز باید به طور مستقیم بر روی سطح زگیل استفاده شود. این دارو زگیل را درمان نمی‌کند و یا از تشکیل زگیل‌های جدید جلوگیری نمی‌کند، اما ممکن است عفونت را سریع‌تر از بین ببرد. این دارو از گسترش زگیل‌ها از طریق تماس جنسی جلوگیری نمی‌کند و ممکن است کاندوم و دیافراگم را تضعیف کند‌، با پزشک خود درباره شیوه های ایمن‌تر شدن رابطه جنسی صحبت کنید.

مقدار و روش درست مصرف پماد سینکاتچینز

قبل از شروع درمان با پماد سینکاتچینز بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات دارویی را راجع به دارو به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.

دوز و مقدار مصرف پماد سینکاتچینز از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ دارو را دقیقاً همانطور که پزشک متخصص برایتان تجویز کرده است، استفاده نمایید. معمولا پزشک این پماد را ۳ بار در روز تجویز می‌کند، نیازی نیست در هر بار استفاده پماد باقی مانده از سری قبل را بشویید.

قبل از استفاده از پماد سینکاتچینز ، دست‌ها و منطقه آسیب دیده را با صابون و آب بشویید و قبل از استفاده از دارو پوستتان را خشک کنید. بعد از استفاده از دارو دست‌هایتان را بشویید.

اگر پماد سینکاتچینز به طور تصادفی، با مناطق سالم پوست شما برخورد کرد، پوستتان را با آب بشویید. در صورتی که پماد سینکاتچینز وارد دهان، گوش و چشمتان شود، می‌تواند بسیار مضر باشد، هنگام استفاده از آن دقت کنید.

پماد سینکاتچینز را در هر ناحیه‌ای‌ از پوست نزنید، مراقب باشید که آن را در مناطق سالم پوست اطراف زگیل‌ها و یا داخل دستگاه تناسلی قرار ندهید. این دارو فقط برای استعمال خارجی است.

پماد سینکاتچینز ممکن است کاندوم و دیافراگم واژینال را تضعیف کند‌، با پزشک خود درباره شیوه های ایمن‌تر شدن رابطه جنسی صحبت کنید. پماد سینکاتچینز را به طور منظم استفاده نمایید تا نتیجه درمانی بهتری بگیرید.

Sinecatechins

موارد منع مصرف پماد سینکاتچینز

 • به تاریخ انقضای پماد سینکاتچینز توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام‌شده است،از آن مصرف نکنید.
 • هرگز پماد سینکاتچینز را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
 • تداخل دارویی پماد سینکاتچینز را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود راجع به استفاده از داروهایتان مشورت نمایید.

مصرف پماد سینکاتچینز در دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیردهی، نباید دارویی را خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده کنید.

تداخلات دارویی پماد سینکاتچینز

ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. دوز دارو مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید.

برخی از داروهایی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهایی که ممکن است روی سیستم ایمنی بدن تاثیر گذارند (مثل داروهای شیمی درمانی، کورتیکواستروئیدها مانند هیدروکورتیزون و پردنیزون).

هشدار درباره مصرف پماد سینکاتچینز

بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف پماد سینکاتچینز ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

 • در صورتی‌ که باردار هستید و یا در صورتی‌ که به نوزاد خود شیر می‌دهید.
 • در صورتی که مشکل سیستم ایمنی دارید.
 • اگر زخم یا عفونت پوستی دارید.
 • اگر سابقه واکنش آلرژیک به داروی دیگری دارید.

اگر در حال مصرف دارو یا محصول پوستی خاصی هستید. این داروها شامل تمامی داروهای در دسترس است، چه برایتان تجویز شده است و چه بدون تجویز پزشک آن را مصرف می‌کنید نظیر داروهای گیاهی و داروهای مکمل.

پماد

عوارض مصرف پماد سینکاتچینز

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. برخی از عوارض این دارو عبارتند از:

 • قرمزی
 • سوزش
 • خارش

اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از پماد پماد سینکاتچینز می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض مصرف بیش از حد پماد سینکاتچینز

پماد سینکاتچینز را بیش از دوز تجویز شده توسط پزشک ، مصرف نکنید. اگر احساس کردید که فردی دچار مسمومیت شده است و علائمی مانند تنگی نفس ، غش و ضعف (از حال رفتن) در او دیدید، سریعاً با اورژانس تماس بگیرید.

شرایط نگهداری از پماد پماد سینکاتچینز

 • دارو را از دسترس کودکان دور نگه دارید.
 • دارو را در جایی خشک و خنک و به دور از گرما و تابش نور مستقیم نگه‌ دارید.

 

منبع: دل.گرم

*** قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود