ایرانی ها در شب زفاف چه رسومی را رعایت می کنند؟

0 3,751

قبل از شب زفاف چه نکاتی را باید زوجین بدانند و چه آداب و رسومی در این زمینه در کشور ما وجود دارد می خواهیم راهنمایی های لازم در این زمینه را به زوجینی که نامزدند بدهیم.

 یکی از کاربران کانال پرسیده‌ است که من و همسرم در خانواده‌ای سنتی بزرگ شده‌ایم که برای خانواده‌ها مراسم شب زفاف بسیار مهم است. برای اینکه این شب با کمترین مشکل سپری شود، چه باید کرد.

دکتر فاطمه آذرتاش، مشاور خانواده و مدرس دانشگاه در این‌باره گفت: «معمولا خانواده‌های بسیاری به مراسم و عادات شب زفاف اهمیت می‌دهند، درحالی که توجه زیاد به این شب و برنامه‌ریزی‌های سختگیرانه گاهی باعث ایجاد استرس بین زوجین می‌شود. از طرفی دیگر، دختران و پسرانی هستند که به دلایل مختلف تمایل دارند، اولین رابطه آنها در این شب صورت بگیرد اما هیجانات جنسی زوجین ممکن است اولین تماس جنسی آنها را با مشکل مواجه کند و در این مراسم، موفق به تجربه اولین رابطه جنسی نباشند که امری کاملا طبیعی است.»

وی در ادامه افزود: «معمولا در شرایطی که فرد نگران و مضطرب است یا از نظر جسمی و روانی آمادگی لازم را برای برقراری رابطه ندارد، داشتن رابطه جنسی در این شرایط می‌تواند با مشکلاتی همراه باشد و هم اینکه منجر به کاهش لذت جنسی زوجین شود و در این شب خاطره ناخوشایندی را در ذهن آنها حک کند؛ خاطره‌ای که تا پایان زندگی در ذهن زنان باقی می‌ماند.»

این مدرس دانشگاه برای پیشگیری از بروز مشکلات در این شب توصیه کرد که زوجین حتما اولین رابطه جنسی خود را به چند روز قبل یا بعد از شب زفاف موکول کنند چراکه معمولا کسانی که در شب زفاف، درد یا استرس جنسی را تجربه می‌کنند این مساله می‌تواند در درازمدت عوارضی را برای آنها به همراه داشته باشد. از این رو به کسانی که خانواده‌هایشان اهمیت خاصی به مراسم و عادات شب زفاف می‌دهند، پیشنهاد می‌شود که به خانواده‌های خود بگویند شب زفاف را به روزهای بعد موکول کرده‌اند.»

وی با تاکید بر اینکه اولین رابطه جنسی باید به دور از هیاهو و استرس برقرار شود، گفت: «زوجین باید سعی کنند بدون هیچ‌گونه استرسی و بعد از رفع خستگی مراسم عروسی، اولین تجربه جنسی‌شان در فضایی آرام و بدون استرس اتفاق بیفتد. آنها باید به خودشان فرصت دهند تا هر وقت کشش و میل جنسی کافی ایجاد شد، رابطه یا مقاربت انجام گیرد.»

آذرتاش در نهایت خاطرنشان کرد: «نباید به اولین تجربه جنسی به چشم وظیفه نگاه شود. باید این تجربه را برای خود، یک واقعه خوشایند دانست و آن را به رابطه‌ای خوش تبدیل کرد. از این رو برای شروع رابطه توصیه می‌شود زوجین به آرامی در کنار همدیگر دراز بکشند و یکدیگر را به آغوش بگیرند و پس از صرف مدت زمانی برای نوازش یکدیگر و داشتن آمادگی لازم، اقدام به برقراری رابطه جنسی کنند.»

منبع: دکتـــرســــلام

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود