هشدار برای کرونای خانوادگی

0 3,746

بسیاری از ما هر زمان که از خانه خارج می‌شویم اصول بهداشتی را رعایت می‌کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم، از جمله، پوشیدن ماسک، فاصله اجتماعی با دیگران، بهداشت دست‌ها ومواردی مشابه. اما گاهی ابتلا به کرونا ناگهان یک خانواده را فلج می‌کند.

انتخاب: بسیاری از ما هر زمان که از خانه خارج می‌شویم اصول بهداشتی را رعایت می‌کنیم تا به کرونا مبتلا نشویم، از جمله، پوشیدن ماسک، فاصله اجتماعی با دیگران، بهداشت دست‌ها ومواردی مشابه. اما گاهی ابتلا به کرونا ناگهان یک خانواده را فلج می‌کند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، عدم حضور در فضا‌های شلوغ و رعایت پروتکل‌های بهداشت فردی بسیار مهم است، اما اگر قرار باشد این موارد رعایت نتوانند زندگی خانوادگی ما را ایمن نگه دارند، نگران کننده محسوب می‌شوند.

متاسفانه بسیاری از موارد ابتلا به کرونا به شکل خانوادگی رخ می‌دهد، یعنی یکی از اعضای خانواده به کرونا مبتلا می‌شود و دیگر اعضا نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها در خانه مبتلا می‌شوند. مشکل از جایی آغاز می‌شود که اغلب ما تصور می‌کنیم رعایت بهداشت صرفا خارج از خانه مهم است. اما این موضوع کافی نیست. همه اعضای خانواده باید با ورود به خانه نیز بهداشت شخصی را رعایت کنند.

شستشوی موثر دست‌ها پس از استفاده از سرویس بهداشتی، شستن دقیق میوه و سبزیجات، ضدعفونی دستگیره‌های درب و مواردی مشابه به پیشگیری از سرایت بیماری در خانه کمک می‌کند. اگر یک فرد در خانه به کرونا مبتلا باشد باید شرایط قرنطینه را به شکل کامل رعایت کند چرا که احتمال انتقال کرونا در خانه بسیار بالا است.

نکته مهم درباره چگونگی ابتلا به کرونا این است که ممکن است در یک خانواده، هر یک از اعضای خانواده نوعی متفاوت از کرونا را تجربه کنند برای مثال کرونا در یک شخص شدیدتر و در شخصی دیگر خفیف‌تر باشد؛ بنابراین حتی کوچکترین علائم در بین اعضای خانواده نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود