کسی که آبله را ریشه کن کرد گفت: ویروس کرونا تا ۴ سال دیگر با ماست

0 3,766

یکی از پزشکان سابق سازمان بهداشت جهانی که در ریشه کنی ابله مشارکت داشت می گوید مبارزه با ویروس کرونا دست کم تا چهار سال دیگر ادامه دارد و این ویروس به این زودی ها از بین نمی رود.

 نبض بازار: یکی از پزشکان سابق سازمان بهداشت جهانی که در ریشه کنی ابله مشارکت داشت می گوید مبارزه با ویروس کرونا دست کم تا چهار سال دیگر ادامه دارد و این ویروس به این زودی ها از بین نمی رود.دکتر لری بریلیانت اپیدمیولوژیست اهل کالیفرنیا در مصاحبه ای که اخیرا با نشریه USA Today انجام داده اضافه کرده که سال های آتی کاملا هم مملو از حس ناامیدی و خسران نیست چراکه بالاخره یک واکسن موثر برای کرونا ساخته می شود.از حالا تا چهار سال دیگر ما همچنان درگیر این ویروس خواهیم بود اما شرایط مثل امروز نخواهد بود.به گفته او شرایط مثل ریشه کنی ابله یا فلج اطفال خواهد بود؛ یا مثل تب زرد که در برخی کشورها وجود داشت و در برخی دیگر خیر!

ریشه کنی ابله  ویروس کرونا تا چهار سال دیگر

دکتر بریلینت که جزو تیم ریشه کنی ابله در دهه ۱۹۷۰ میلادی بوده حالا ریاست هیئت مشاور مقابله با پاندمی را در آمریکا بر عهده دارد.

به گفته او از همان ابتدا انتظار می رفت که افزایش قابل توجهی در تعداد مرگ و میر و ابتلا در آمریکا اتفاق بیافتد. هم اکنون ۴.۷ میلیون نفر در خاک آمریکا به کووید ۱۹ مبتلا هستند و بالغ بر ۱۵۵ هزار آمریکایی نیز جان خود را به خاطر این بیماری از دست داده اند.

دکتر بریلینت گفته چالش های پیش رو از جمله بازگشایی مدارس، انتخابات و فصل آنفلوانزا می تواند شرایط را بغرنج تر کند.

این صحبت ها در حالی مطرح می شوند که دکتر آنتونی فائوچی دانشمند ایمنی شناسی در آمریکا پیشتر گفته بود یا آمار مبتلایان به کووید در آمریکا باید به زیر ۱۰ هزار مورد در روز برسد یا در پاییز فاجعه ای رخ می دهد.

دکتر فائوچی روز دوشنبه این هفته اظهار داشت که موارد ابتلا به کووید ۱۹ باید به سرعت پایین بیایند تا امکان کنترل پاندمی تا پایان سال فراهم شود.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود