آنچه باید درباره میان وعده برای دانش آموزان بدانید

0 3,729

با توجه به این که دانش آموزان بیشتر اوقات خود را در مدرسه سپری می کنند میان وعده برای دانش آموزان کاملا حیاتی و واجب به نظر می آید چرا که رشد و نمو آنها در گرو داشتن تغذیه ای سالم و به جا می باشد. ما در این مقاله به میان وعده برای دانش آموزان خواهیم پرداخت.

با توجه به این که رشد و نمو دانش آموزان در همه جوامع کشورها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. و جامعه ما نیز از این جامعه جهانی مستثنی نمی باشد و داشتن شرایط مناسب برای آنها دارای اهمیت ویژه ای می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به استفاده از انواع مواد غذایی به منظور میان وعده برای دانش آموزان بپردازیم تا افرادی که در خانواده خود فرزندانی دارند که هنوز به مدرسه می روند و دانش آموز حساب می آیند بتوانند از این اطلاعات استفاده کافی را ببرند. پس از شما دعوت می کنیم تا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

میان وعده برای دانش آموزان و آنچه لازم است در این باره بدانید

بهترین میان وعده ها برای دانش آموزان

در جوامع امروزی با توجه به اشتغال والدین معمولا وعده صبحانه یا حذف می شود و یا به طور مناسبی استفاده نمی شود. طبق گفته متخصصین مغز انسان برای مدت کوتاهی پس از بیدار شدن می تواند سطح گلوکز خون را به حدی نگه دارد که در عملکرد آن صدمه ای وارد نشود. و برای این که تمرکز و حواس مختل نشود نیاز است بدن به از انواع مواد غذایی استفاده کند.

استفاده نکردن مداوم از وعده صبحانه باعث می شود بدن دچار کمخونی شود که در آینده به بیماری هایی نظیر کمبود کلسیم، مشکلات گوارشی و مشکل در رشد کودک می شود.

بهترین مواد غذایی برای استفاده در میان وعده کودکان و دانش آموزان آنهایی می باشد که شامل سبزیجات، غلات، کربوهیدرات های پیچیده و گیاهان مغذی هستند. کربوهیدرات های پیچیده شامل سبزیجات، میوه ها و غلات می باشند. لبنیات کم چرب مانند شیر کم چرب، پنیر و ماست می باشد و همچنین پروتئین های کم چرب شامل مرغ و ماهی می باشد.

میان وعده برای دانش آموزان

توجه کنید که برای داشتن سلامت کامل از برخی محصولات نیز نباید استفاده کرد که در ادامه به انواع آنها اشاره ای مختصر خواهیم کرد. باید از غذاهایی که دارای قند بالا و همچنین کربوهیدرات های تصفیه نشده می باشند دوری کنیم. باید انواع شیرینی ها، نوشیدنی های قندی و مصرف چیپس را تا حد امکان محدود کرده و از آنها استفاده نکنیم.

از جمله محصولات غذایی که می توان برای میان وعده کودکان و دانش آموزان استفاده کرد عبارتند از:

نان تخم مرغ و کرده

میان وعده برای دانش آموزان

با توجه به این که این ساندویچ سرشار از کالری و و پروتئین می باشد می تواند میان وعده ای بی نظیر برای فرزندان شما باشد.

بیسکویت های سبوس دار به همراه شیر

با توجه به این که اکثر کودکان از خوردن وعده صبحانه امتناع می کنند انواع خوراکی های مفید مانند بیسکویت های سبوس دار (خواص سبوس گندم) به همراه شیر می تواند کمبود مواد غذایی لازم را برای آنها جبران کند.

نان و پنیر و گردو

غذاهای سالم میان وعده ای

شما باید از میان وعده برای دانش آموزان خود استفاده کنید که سرشار از فسفر و منیزیم باشد تا بتوانند دارای مغزی فعال باشند که در طی روز در مدرسه فعالیت لازم را در کلاس های درس از خود نشان دهند و در یادگیری آنها نیز موثر باشد. این میان وعده غذایی می تواند بسیار جایگزین مناسبی برای فرزندان شما باشد.

 

 

منبع: آرگــامــگ

 

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود