چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟

0 3,949

خوردن آب بلافاصله بعد از غذا سبب کاهش حرارت معده و سو هاضمه می‌شود. و شیره معده را رقیق می‌کند و از هضم غذا جلوگیری می کند.

 خبرگزاری صداوسیما:  نوشیدن آب فواید زیادی دارد پس پیشنهاد می‌کنیم، آن را به یک عادت تبدیل کنید با این حال، باید تاکید شود نکته مهم، ثبات انجام این کار است. اگر یک یا دو بار در هفته این کار را انجام دهید، هیچ سودی نخواهید داشت باید هر روز این کارو انجام دهید و به نوشیدن آب عادت کنید و از یک زندگی طولانی و سالم لذت ببرید.

مثل مردم ژاپن آب بنوشید تا عمرتان طولانی شود

نوشیدن آب نیاز به پزشک را به حداقل می‌رساند، بسیاری از مردم نمی‌دانند نوشیدن آب بسیاری از بیماری‌ها را دور نگه می‌دارد؛ مردم ژاپن را در نظر بگیرید دانش برجسته آن‌ها در رابطه با آب درمانی، متخصصان بهداشت را در سراسر قاره‌ها به حیرت انداخته است. بسیاری از مردم ژاپن بیش از صد سال زندگی می‌کنند؛ در واقع بیش از ۵۰، ۰۰۰ فرد صدساله در ژاپن زندگی می‌کنند، چون بعد از بیدار شدن نوشیدن ۲ لیوان آب را تمرین می‌کنند نوشیدن آب در زمان درست تاثیر آن روی بدن انسان را به حداکثر می‌رساند؛ نکته مهم این است که آبی که ناشتا می‌نوشید به هیچ عنوان نباید آب سرد باشد و بهترین دمای آب در این زمان ولرم است.

بعد از مسواک زدن:
چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟قبل از آب خوردن مسواک نزنید، باید قبل از مسواک زدن ۱۶۰ میلی لیتر آب بنوشید به این ترتیب، آبی که می‌خورید آلوده نخواهد شد. (خمیر دندان حاوی فلوراید است.) از هر گونه غذا یا نوشیدنی برای ۴۵ تا ۵۰ دقیقه بعد از مسواک زدن اجتناب کنید.

هنگام خواب
برای جبران آب ازدست رفته توصیه می‌شود یک لیوان آب یک ساعت قبل از خواب بنوشید، اما نوشیدن آب لحظاتی قبل از خواب و در نیمه‌های شب توصیه نمی‌شود، زیرا باعث افزایش تکرر ادرار در شب می‌گردد. تکرر ادرار با برهم زدن مقدار و کیفیت خواب بر روی خلق وخو، قدرت تمرکز و حافظه اثر منفی دارد پس نوشیدن آب در وقت خواب و بعد از خواب توصیه نمیشود و ممنوع است.

بعد از صبحانه:
بعد از صبحانه تا ۲ ساعت آب نخورید، صبحانه را به تدریج بخورید و بعد از صبحانه، چیزی حدود ۲ ساعت آینده نخورید به خصوص آب.

بعد از خوردن برخی میوه ها:  

چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟نوشیدن آب بلافاصله بعد از خوردن برخی میوه جات اصلا توصیه نمی‌شود، نوشیدن آب نیم ساعت قبل و یک ساعت بعد از خوردن میوهبلامانع است. در پاسخ به اینکه بعد از کدام میوه‌ها نباید آب بخوریم باید گفت هندوانه، خربزه، خیار، پرتقال، توت فرنگی و موز ازجمله میوه‌هایی هستند که خوردن آب بعد از آن‌ها به شدت منع شده است، زیرا مصرف آب موجب فساد هضم در معده می‌شود؛ همچنین بعد از خوردن زردآلود نیز مصرف آب مضر است.
میوه‌ها حاوی مقدار زیادی فروکتوز (قند) و مخمر هستند و مصرف آب درست بعد از خوردن میوه، محیطی را ایجاد می‌کند که در آن مخمر می‌تواند رشد کند و منجر به تولید دی اکسید کربن می‌گردد که باعث ایجاد نفخ، گاز معده و درد شکمی می‌گردد.

بلافاصله پس از غذا:
خوردن آب بلافاصله بعد از غذا سبب کاهش حرارت معده و سو هاضمه می‌شود. خوردن آب بعد از غذا شیره معده را رقیق می‌کند و مانع هضم غذا میشود، جذب مواد مغذی بعد از عمل هضم را مختل می‌کند، مقدار انسولین را بالا می‌برد، موجب گرسنگی زودهنگام و خوردن بیش ازحد می‌گردد. یک ساعت بعد از صرف وعده غذ، ا بهترین زمان آب خوردن است. در این زمان بدن بهتر می‌تواند مواد مغذی را جذب کند.

بهترین زمان نوشیدن آب چه زمانی است و چرا؟
چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟دو لیوان آب در صبح بعد از بیدار شدن (به فعال کردن اعضای داخلی کمک می‌کند)
یک لیوان آب ۳۰ دقیقه قبل از غذا (به هضم غذا کمک می‌کند)
یک لیوان آب قبل از حمام (به این معنی که از فشار خون بالا اجتناب می‌کنید)
هنگام بیماری (کمک به از بین رفتن میکروب‌ها وباکتری ها)
هنگام خستگی (علت خستگی گاهی کم آبی بدن است)
قبل از تمرینات ورزشی (سبب بازیابی انرژی می‌شود)
یک لیوان آب یک ساعت قبل از خواب (به جلوگیری از سکته و حملات قلبی کمک می‌کند)

فواید آب ترکیب شده با آبلیمو‌
می‌توانید آب را با لیمو ترش مخلوط کنید نوشیدن آب گرم با لیمو ترش می‌تواند بدن را به آرامی از رختخواب بیرون آورد. متخصصان توصیه می‌کنند اگر زیر ۱۵۰ پوند وزن دارید از نصف لیمو استفاده کنید. اگر بیش از ۱۵۰ پوند وزن داشته باشید، یک لیمو کامل پیشنهاد می‌شود. متخصصان به علاقمندان سلامتی توصیه می‌کنند آن را در دو یا سه جرعه آب به شیوه‌ای نسبتا سریع بنوشند. بعد از چکاندن آب لیمو، سریع بنوشید تا فواید بیشتری را بدست آورید.

اول صبح یک لیوان آب با لیمو بنوشید به این دلایل:
کمک به سیستم ایمنی:
چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟ویتامین ث، به ویژه آسکوربیک اسید لیمو برای التیام زخم‌ها ضروری است. آب لیمو نیز به بیرون آمدن خلط‌ها هنگام سرماخوردگی و تسکین گلو علاوه بر این، نوشیدن H۲۰ وقتی که بیمار می‌شوید بسیار مهم است، چون دفاع از بدن برای مبارزه با بیماری وقت دارد. با این حال، باید اطلاع دهم، عصاره لیمو برای جلوگیری از بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی معمولی توسط علم پشتیبانی نمی‌شود.

بالا بردن انرژی و هوشیاری:
عنصر پتاسیم لیمو به مغز و اعصاب کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشد. هوشیاری را افزایش می‌دهد. طبق گفته مجله سلامت طبیعی، یافته‌های دانشمندان اعلام می‌کنند تنها عطر لیمو می‌تواند باعث بهبود حالتان شده و میزان استرس را کاهش دهد. آشامیدن آب به درستی به این ناحیه کمک می‌کند، چون مطالعات نشان می‌دهند خشکی می‌تواند انرژی را کاهش و باعث می‌شود احساس تنبلی نکنید.

خشکی بدن:
اگر به درستی آب بخورید، احساس گرسنگی نمی‌کنید. بنابراین، آبدار ماندن برای سلامت کلی بدن ضروری است. نوشیدن یک لیوان آب برای شروع روز خوب است.

جوان سازی پوست:
لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین ث است. علم ثابت کرده است ویتامین ث به تولید کلاژن کمک، از تشکیل چین و چروک جلوگیری می‌کند و از بدن، به ویژه پوست، در برابر آسیب رادیکال – آزاد دفاع می‌کند. اضافه کردن آب به سیستم کمک می‌کند که مواد غذایی را به سلول‌ها ببرید.

کمک به کاهش وزن:
علاوه بر این، به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند، این به خاطر محتوای فیبر پکتین است. فیبر خاص باعث می‌شود شما احساس سیری کنید و در نتیجه به جلوگیری از اشتها کمک و از نیاز به غذا جلوگیری می‌کند. آب نیز به احساس سیری کمک می‌کند. با ترکیب کردن مواد طبیعی، لیمو و آب، شما روز را سالم شروع می‌کنید – و این می‌تواند در نهایت منجر به عادات غذایی بهتر شود.

کاهش سموم:
چرا نباید همراه غذا آب بنوشیم؟بنابر گفته دکتر الکساندر، کبد به طور مثبت به عصاره لیمو ترش بیش از هر منبع غذایی دیگر واکنش می‌دهد، چون تولید آنزیم را افزایش می‌دهد. این باعث افزایش کارآیی کبد در ترشح صفرا می‌شود که به هضم و آزاد کردن سموم کمک می‌کند. عصاره لیمو ویژگی ادرار آوری دارد. آلوئه ورا به کلیه‌ها کمک می‌کند تا آب و سموم را با ادرار دفع کند. این به طور بالقوه به افرادی که رنج می‌برند کمک می‌کند.

بهبود هضم:
سیستم گوارشی شما و کبد، می‌تواند توسط اسیدیته لیمو تحریک شود. این می‌تواند به تنظیم حرکات روده و متابولیسم بدن کمک کند. هم چنین به بدن کمک می‌کند تا مواد مغذی را جذب کند و می‌تواند به طور بالقوه منجر به کاهش وزن شود.

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود