سشوار چه کاربردهایی در خانه‌داری دارد؟

0 3,718

اگر فکر می‌کنید که سشوار تنها یک ابزار مخصوص برای استفاده در آرایشگاه‌هاست بهتر است موارد کاربرد سشوار در خانه‌داری و … را بدانید.

معمولا افراد از سشوار برای خشک کردن مو استفده می کنند اما این وسیله‌ استفاده‌های دیگری هم دارد که ممکن است با بعضی از آن‌ها آشنایی نداشته باشید. آیا تا به حال موارد استفاده سشـوار را شنیده بودید؟ از سشوار بیشمار استفاده می‌شود که در ذیل به آن ها می‌پردازیم.

10 کاربرد جالب سشوار در خانه داری و آشپزی

1-از سشـوار برای خشک‌کردن لباس‌های مرطوب و یا لباس‌هایی که قسمتی از آن‌ها خیس است استفاده می‌شود.

2-آیا تا به حال سعی کرده ‌ید جای برچسپ ها را از بین ببرید؟از سشـوار برای این عنوان استفاده کنید چون حرارت آن باعث می‌شود جای برچسپ‌ها ذوب شود و کم کم از بین برود.

3-آیا دوست دارید کیک بپزید ؟.استفاده از سشوار و تنظیم آن بر روی درجه‌های پایین تر می‌تواند فرآیند شکل‌دهی به مواد روی کیک را به جای هوای آزاد ، تسریع کند.سشوار به کیک شما درخشندگی خاصی می دهد . می توانید گرمای سشوار را از بالا و کناره ها به آن وارد کنید.

کاربرد جالب سشوار برای فرم دادن به کیک

4-سشوار برای از بین بردن جای مداد شمعی روی دیوار مناسب است :فقط سشوار را روی جای مداد شمعی‌ها نگه دارید تا ذوب شود.

5- عینک پلاستیکی شل است ؟ سفت است ؟ سشـوار به کمک شما می‌آید، گرمای سشـوار را به عینک بوزید تا منعطف شود و بعد آن را استفاده کنید .

نکته :این کار را برای عینک‌های ارزان انجام دهید.

6-سشـوار برای کباب پز ! ؟ زغال را روشن کنید و فورا از سشوار برای شعله ور کردن آتش استفاده کنید.

7-از سشـوار به عنوان وسیله ای که در زمستان به باز شدن یخ لوله‌ها و خشک‌کردن کفش‌ها و ذوب‌شدن مواد منجمد فریزی استفاده می‌کنند.

8-از سشـوار برای خشک‌کردن لاک ناخن هم استفاده می‌کنند.

9- از سشـوار به عنوان فر مژه استفاده می کنند.می توانید هر نوع ابزاری که برای فرم دهی مژه ها استفاده می کنید را برای مدت کمی مقابل سشـوار قرار دهید تا به مقدار کافی گرم شود.سپس حرارت ابزار را روی پوست خود تست کنید و راحت تر به مژه ها شکل دهید.

10- چگونه کفش تنگ را گشاد کنیم ؟ جوراب بپوشید و کفش را پا کنید و سشـوار را در محل تنگ بگیرید تا جا باز کند.برای کفش‌هایی که کوچک هستند و یا این که به بخش‌های جلویی و نزدیک به انگشتان پای شما را آسیب وارد می‌کند ، می‌توانید از سشـوار استفاده کنید.به این شکل که ابتدا کفش را بپوشید و سپس در ناحیه‌ای که باید کشیده شود، سشـوار را قرار دهید.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود