قلعه کالمگدان

0 10
در این مقاله قصد داریم به معرفی قلعه کالمگدان که یکی از نماد های شهر بلگراد می باشد بپردازیم، اگر قصد سفر به شهر بلگراد را دارید تا پایان این نوشته لحظه آخر را همراهی کنید تا قلعه کالمگدان را به شما معرفی کنیم.
قلعه کالمگدان در محل تلاقی رود های دانوب و ساوا قرار گرفته است و از این جهت در طول تاریخ همواره مورد توجه بوده است و از بنا های بسیار مهم شهر بلگراد به شمار می آید.
ساخت قلعه کالمگدان از قرن دوم میلادی آغاز و تا قرن هجدهم ادامه داشت و علت طولانی شدن سال های ساخت این بنا حمله هایی است که در بازه های زمانی مختلف سبب ویرانی کامل قلعه شدند. اما پس از تکمیل بنا، این قلعه سال ها از شهر بلگراد محافطت کرده است.
اگر از علاقمندان به تاریخ هستید در سفر با تور بلگراد رفتن به قلعه کالمگدان را فراموش نکنید چرا که بازدید از این مجموعه می تواند اطلاعات بسیاری از تاریخچه شهر بلگراد و به طور کلی کشور صربستان در اختیارتان قرار دهد.
لازم به ذکر است که قلعه کالمگدان را می توان زیبا ترین و در عین حال پر بازدید ترین جاذبه گردشگری شهر بلگراد دانست و سالانه بیش از ۲ میلیون نفر از این بنای تاریخی دیدن می کنند. توجه داشته باشید که این بنای با ارزش از آثار ملی صربستان به شمار می آید و در حال حاضر تحت نظر دولت می باشد.
گردشگران تور بلگراد باید بدانند که این قلعه در پارک کالمگدان واقع شده است و شما می توانید از این پارک و موزه های موجود در آن نیز بازدید کنید. این پارک مکانی بسیار مناسب برای برگزاری پیک نیک های خانوادگی می باشد و گردشگران تور بلگراد علاوه بر بازدید از قلعه تاریخی بلگراد می توانند از تماشای مناظر طبیعی بسیار زیبای موجود در اطراف قلعه لذت ببرند.
امیدواریم این مقاله در سفر به شهر بلگراد برای گردشگران این شهر مفید واقع شود

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود