برج لتسکا

0 3,704
کرواسی یکی از کشور های توریستی اروپا بوده و بر کرانه های دریای آدریاتیک واقع شده است. خطوط ساحلی این کشور از معروف ترین جاذبه های تفریحی و گردشگری آن محسوب می شود. به همین دلیل پایتخت این کشور، شهر زاگرب به خاطر نداشتن ساحل، کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. اما لازم است بدانید که این شهر نیز دیدنی های بسیاری را در دل خود جای داده که اغلب افراد با آن آشنایی ندارند. بدین منظور ما در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم شما را با برج لتسکا آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
برج لتسکا (Lotrscak Tower) در شهر زاگرب قرار گرفته و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر به شمار می رود. علاوه بر این، اهمیت بسیار زیاد برج لتسکا باعث شده تا از این برج با عنوان نماد شهر زاگرب نیز یاد شود.
برج لتسکا دارای معماری و ظاهر ساده ای است و اهمیت این سازه به موضوع دیگری مربوط می شود که در ادامه به ذکر آن می پردازیم. این برج در قرن سیزدهم میلادی به منظور حفاظت از دروازه جنوبی شهر گردک (Gradec) که امروزه بخشی از شهر زاگرب می باشد، ساخته شده است. یعنی می توان گفت که قدمت این سازه حدود هشت قرن تخمین زده می شود.
گردشگران تور کرواسی جالب است بدانید که برخی شواهد قدیمی حاکی از آن است که این برج در آن زمان به ساعتی مجهز بوده که هر شب قبل از بسته شدن دروازه جنوبی شهر به صدا در می آمده تا ساکنین خارج از دروازه متوجه بسته شدن دروازه شوند. در قرن نوزدهم میلادی در طبقه چهارم این برج، یک توپ و تعدادی پنجره به بنا اضافه شد که هر روز در زمان مشخص (معمولا ظهر) روی شیروانی شلیک می شده است.
برج لتسکا در سال ۱۷۳۱ میلادی، دچار سانحه آتش سوزی شد اما خوشبختانه آسیب جدی ندیده و جان سالم به در برده است. در انتها لازم به ذکر است که گردشگران تور زاگرب علاوه بر بازدید از برج لتسکا می توانند توسط یک واگن به بالای برج رفته از تماشای مناظر زیبا و خیره کننده شهر لذت ببرند.

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود