کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس

0 3,705
شهر ایروان واقع در کشور ارمنستان، پایتخت این کشور می باشد. امروزه این شهر پیشرفت چمشگیری داشته است، همین امر سبب شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از جاذبه های دیدنی و تفریحی این شهر، تور ایروان را در برنامه سفر خود قرار دهند. در این شهر مکان های تاریخی بسیاری وجود دارد یکی از معروف ترین جاذبه های تاریخی در شهر ایروان کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس بپردازیم.
ساخت ساختمان کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس در سال ۱۹۸۰ به دستور شخصی به نام اسقف اعظم شروع شد. گردشگران تور ایروان جالب است بدانند که ساخت این کلیسا ۲۱ سال به طول انجامید و سر انجام در سال ۲۰۰۱ به پایان رسید. مساحت کل مجموعه کلیسا در حدود ۴ هزار متر مربع بوده و ارتفاع بلند ترین بخش های آن به ۵۴ متر می رسد. جنس این بنا از سنگ دوف بوده و همچنین در ساخت برخی از ستون های کلیسا از طلا استفاده شده است. در این کلیسا کتاب خانه ای بزرگ از کتاب های دینی وجود دارد و در قسمت شرقی آن ناقوس کلیسا قرار گرفته است. مردمان این کشور این کلیسا را یکی از مهم ترین مراکز دینی می دانند و اکثر مراسم های مذهبی ارمنستان را در این کلیسا برگزار می کنند.
در سال ۲۰۰۰ میلادی، پیکر شخصی که کلیسا به نام اوست در واتیکان پیدا شد و توسط شخصی به نام اسقف اعظم گارگین دوم به این کلیسا آورده شد. امروزه پیکر این شخص در مکانی مخصوص رو به روی در اصلی کلیسای گریگورلوساوریچ مقدس نگهداری می شود.
گردشگران تور ارمنستان لازم است بدانند که در این کلیسا چندین گروه فرهنگی فعالیت دارند که ار بین آن ها می توان به گروه کر و دوستی، مدرسه شنبه و مدرسه یکشنبه، ACYO، انجمن زنان و انجمن مردان اشاره کرد.

منبع:لحظه آخر

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد

نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود