شهر آمریتسار

0 7
شهر آمریتسار یک شهر مذهبی در کشور هند است که بومیان منطقه به شدت آن را دوست دارند. این شهر که در ایالت پنجاب هند و در همسایگی شهر دهلی قرار دارد، در طول سال های اخیر پیشرفت های شگرفی پیدا کرده است. ساخت این شهر در سال ۱۵۷۴ توسط گورو رام داس صورت گرفت. در این شهر منطقه ای به نام “گواردوارا” وجود دارد که بسیار مهم و محبوب است و زیبایی خاصی دارد. شنیده ها حاکی از آن است که کلمه آمریتسار را از واژه “آمریتساگار” به معنای اقیانوس نوشیدنی جاودانگی بر گرفته اند.
یکی از مهم ترین و برجسته ترین جاذبه های کشور هند “معبد طلایی” نام دارد که در شهر آمریتسار قرار گرفته است. معبد طلایی برای سیک های منطقه ارزش بسیار زیادی دارد، به طوری که آن را مقدس ترین مکان هند می دانند. گردشگران تور هند برای ورود به این معبد حیرت انگیز باید سر خود را بپوشانند و کفش هایشان را در بیاورند.
شهر آمریتسار علاوه بر معبد طلایی، جاذبه های دیگری نیز دارد که از میان آن ها می توان به باغ جالیان والا، موزه نرکزی سیک، معبد ماتادر و کاخ ماهارجه رانجیت سینگ اشاره کرد. باغ جالیان والا که در نزدیکی معبد طلایی واقع شده، یکی از مناطق معروف این شهر است که یادآور خاطرات تلخی می باشد. در موزه نرکزی سیک شما می توانید مجموعه ای از عکس های هنری را به چشم ببینید که اغلب آن ها شهادت جمع بی شماری از سیک ها را به نمایش در آورده اند. کاخ ماهارجه یک کاخ تابستانی چشم نواز می باشد که هم اکنون تبدیل به یک موزه با ارزش شده و مجموعه آثار دوره سیک ها در آن به معرض نمایش گذاشته شده است.
گردشگران تور هند لازم است بدانند که فصل زمستان بهترین زمان برای سفر به این شهر و بازدید از جاذبه های آن می باشد. 

منبع:لحظه آخر

-
-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود