قلعه میرامار

0 4
کشور ایتالیا دارای جاذبه های زیبا و دیدنی بسیاری می باشد که در این بین بناهای مستحکم و قلعه ها نیز مورد توجه بسیاری از جهانگردان قرار گرفته است. قلعه میرامار یکی از این بناها می باشد که در شمال شرق این کشور واقع شده است. قلعه میرامار در قرن نوزدهم، در خلیج تریست بنا گشت و عملیات ساخت آن از سال ۱۸۵۶ تا ۱۸۶۰ به طول انجامید.
قلعه میرامار دارای صخره های فراوانی است که جلوه ی زیبایی به قلعه بخشیده و پارک ساحلی آن با مساحت حدودی ۲۲ هکتار مکانی محبوب برای گردشگران تور ایتالیا می باشد. درختان و گونه های گیاهی متنوعی در این مکان وجود دارد که زیبایی قلعه را دوچندان نموده است.
نام گذاری این قلعه از این داستان سرچشمه می گیرد که فردیناند ماکسیمیلیان و برادرش در سال ۱۸۵۰ به شهر تریست سفر کردند و از این شهر بازدید نمودند. بعد از گذشت چند سال او تصمیم گرفت تا دوباره به شهر تریست برود و یک بنایی بسازد. به همین دلیل یک محوطه ای را به نام میرامار خریداری کرد تا بتواند هدف خود را در آن اجرا کند. قلعه میرامار توسط معماری اتریشی و با الهام گرفتن از سبک های معماری انگلستان و اتریش و آلمان ساخته شد. اتاق های قلعه میرامار به وسیله اشیاء زینتی و قیمتی، مبلمان زیبا و زیورآلات با ارزش آراسته گشته و همواره مورد توجه گردشگران تور ایتالیا قرار گرفته است. تعدادی از سلاح های امپراطوری مکزیک و تزئینات سنگی بسیار زیبا را نیز می توان در این قلعه یافت که ارزش بسیار بالایی دارند. قلعه میرامار یک پارک خوش منظر دارد که چشم اندازی رو به دریای آدریاتیک را دارا می باشد و قدم زدن و راه رفتن در پارک حس ناب زندگی را برای شما تداعی می کند و لحظات لذت بخشی را برای شما به ارمغان می آورد. 

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود