مسجد اورتاکوی

0 5
شهر استانبول یکی از شهر های کشور ترکیه می باشد که به سبب جاذبه هایی که در خود ‏جای داده است به یکی از شهر های توریستی جهان تبدیل شده است و ما در این مقاله ‏قصد داریم یکی از این جاذبه های گردشگری این شهر را که مسجد اورتاکوی نام دارد به ‏گردشگران تور استانبول و کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم
مسجد کبیر مجیدیه یا مسجد اورتاکوی در محله اوراکوتای و در تنگه استانبول واقع شده ‏است که در سال ۱۸۵۳ به دستور سلطان عبد المجید توسط معمار برجسته زمان یعنی ‏نیگوئوس ساخته شده است.
این مسجد زیبا به سبک معماری نئو باروک ساخته شده و شامل دو بخش حرم و ‏پادشاهی می باشد و پنجره های وسیعی دارد که در طول روز نور را به داخل این بنا ‏منعکس می کنند.
خوب است بدانید مسجد اورتاکوی دارای دو مناره پله دار است که در یکی از آن ها ‏جایگاه ویژه موذن قرار دارد همچنین دیوار های این مسجد با سنگ های سفید تزئین ‏شده است.
معماری مسجد اورتاکوی بسیار دقیق و ظریف می باشد و نظر هر بیننده ای را به خود ‏جلب می کند. محراب و منبر این مسجد زیبا از موزائیک و مرمر ساخته شده است و ‏جلوه منحصر به فردی دارد.
گردشگران تور استانبول در هنگام بازدید از مسجد اورتاکوی می توانند از پل معلق بسفر ‏نیز دیدن کنند زیرا این پل مدرن و زیبا نیز در منطقه اورتاکوی و در نزدیکی مسجد ‏اورتاکوی قرار دارد.
در های این مسجد زیبا پس از مرمت در سال ۲۰۱۴ بر روی گردشگران تور استانبول و ‏بازدید کنندگان گشوده شده و امروزه یکی از بهترین جاذبه های شهر توریستی استانبول ‏محسوب می شود که اغلب گردشگران تور استانبول از آن بازدید می کنند.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور استانبول و بازدید از مسجد اورتاکوی برایتان مفید ‏واقع شود.

منبع:لحظه آخر

-
- -
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود