حمام وکیل

0 9
شهر شیراز یکی از بهترین و توریستی ترین شهر های کشور ایران می باشد و سالانه گردشگران ‏زیادی با تور شیراز به این شهر سفر می کنند. ما در این مقاله قصد داریم یکی از بهترین و ‏معروف ترین جاذبه های این شهر که حمام وکیل می باشد را به کاربران لحظه آخر و همچنین ‏گردشگران تور شیراز معرفی کنیم. 
حمام وکیل یکی از آثار به جا مانده از دوران زندیه است که در حال حاضر به یکی از موزه ها و ‏جاذبه های گردشگری شهر شیراز تبدیل گشته است. حمام وکیل یکی از بهترین نمونه های ‏معماری باستان ایران می باشد که با رعایت اصول و استاندارد های معماری ساخته شده ‏است. 
ورودی حمام وکیل به صورت دو مرحله ای می باشد و علت این امر جلوگیری از ورود هوای ‏سرد و خروج هوای گرم است همچنین طراحی فضای رختکن کاملاً زاویه دار بوده و ورود سرما ‏به حمام را کاملاً کنترل می کند.  
سقف حمام وکیل مملو از نقش های آهکی بوده که امروزه بخش قابل توجهی از این نقش ها ‏از بین رفته است. از فناوری های پیشرفته ای که در ساخت این حمام به کار رفته شده است ‏استفاده از شبکه آبرسانی در کف حمام به منظور گرم نگه داشتن آن می باشد. 
اگر با تور شیراز سفر کرده و از حمام وکیل دیدن کنید خواهید دید که این حمام دارای دو شاه ‏نشین و دو حاکم نشین می باشد لازم به ذکر است که در سال های گذشته از این بنای ‏ارزشمند به عنوان قهوه خانه سنتی استفاده می شد که خوشبختانه امروزه حمام وکیل در اختیار ‏سازمان میراث فرهنگی است و تمامی گردشگران تور شیراز می توانند از آن بازدید کنند.
همچنین لازم به ذکر است در داخل حمام انواع مجسمه های مومی برای آشنایی با فرهنگ ‏ایرانی قرار دارد. 
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور شیراز مفید واقع شود. ‏

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود