باغ تویلری

0 7
شهر پاریس دیدنی های بسیار زیادی دارد و به سبب همین جاذبه ها یکی از شهر های ‏توریستی و زیبای جهان محسوب می شود در این مقاله قصد داریم یکی از محبوب ترین ‏جاذبه های این شهر یعنی باغ تویلری را به کاربران سایت لحظه آخر معرفی کنیم. 
باغ تویلری در واقع یکی از کاخ های سلطنتی کشور فرانسه بوده که در حاشیه رود سن ‏واقع شده بود که در سال ۱۸۷۱ به دست کمون پاریس (حکومت پاریس در طول انقلاب ‏فرانسه) ویران شد و تنها بقایایی از آن مجموعه بی نظیر به جا ماند. خوب است بدانید ‏که این کاخ در سال ۱۵۵۹ به دستور کاترین دو مدیچی و توسط معمار برجسته آن زمان ‏یعنی فیلیبرت دو لوروم ساخته شد. باغ تویلری باغ بسیار بزرگ و سرسبزی می باشد که ‏مجسمه های فراوانی را در خود جای داده است و هریک از این مجسمه ها کویی بیانگر ‏یک تاریخ بزرگ هستند. 
اگر با تور فرانسه یا تور پاریس سفر کرده و از این کاخ دیدن کنید خواهید دید در وسط ‏باغ چرخ و فلک بزرگی وجود دارد که سالیان سال است کار نمی کند ولی جزئی از تاریخ ‏کشور زیبای فرانسه محسوب می شود. 
باغ تویلری در قرن هفدهم میلادی توسط آندره لو نوتر توسعه داده شد به طوری که هم ‏اکنون ضلع جنوب شرقی این باغ به کاخ لوور متصل است.  
باغ تویلری شامل ۴ مورد از بهترین موزه های هنری جهان می باشد که هر یک از آن ها ‏در یکی از جهت های قطب نما قرار دارند و این امر باغ تویلری را از نظر معماری برجسته ‏کرده است همچنین تاق پیروزی کاروسل که یکی از مهم ترین بنا های شهر پاریس می ‏باشد ورودی باغ تویلری بوده و گردشگران تور پاریس در هنگام بازدید از این باغ زیبا می ‏توانند تاق پیروزی کاروسل را نیز ببینند.‏

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود