کوه های آخون

0 6

یکی از شهرهای توریستی کشور روسیه، شهر سوچی است. این شهر که طولانی ترین شهر اروپا شناخته شده است جاذبه های گردشگری زیبایی دارد. کوه های آخون یکی از جاذبه های دیدنی شهر سوچی است که مردم روسیه نیز بسیار به آن علاقه دارند و از آن به عنوان یکی از تفریحگاه های تابستانی یاد می کنند و برای گذران اوقات فراغت به آن جا می روند. کوه های آخون در سال های اخیر بسیار مورد توجه گردشگران تور سوچی قرار گرفته است.

آخون بزرگ نام کوهی خطیر است که بین سال های ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۶ به دستور ژنرال اسبق حزب کومونیست شوروی، “ژوزف استالین” یک برج دیده بانی بر فراز آن ساخته شد. کارهای طراحی و ساخت این برج دیده بانی به عهده یک معمار اهل مسکو به نام “سرگی ووروبیوف” بود. سرگی ووروبیوف این برج را به روش برج های مراقبت قرون وسطی که در منطقه قفقاز شایع بود ساخت. اطراف این برج تعدادی غار آهکی نیز وجود دارد. ارتفاع کوه های آخون حدود ۶۶۰ متر از سطح دریا بوده است. از بالای برج دیده بانی این کوه ها منظره چشم نوازی از رشته کوه های قفقاز به چشم می خورد که همواره توجه گردشگران تور سوچی را به خود جلب کرده است.

در مسیر این کوه ها، جاده کوهستانی و خوش منظری به طول حدود یازده کیلومتر به سمت قله ساخته شده که دویست متر آن طی مدت حدود ۱۰۰ روز ساخته شده که این موضوع در زمینه جاده سازی یک رکورد به حساب می آید. این جاده زیبا به خودی خود، یکی از مناطق گردشگری مورد علاقه گردشگران تور سوچی می باشد . گردشگران داخلی و خارجی بی شماری چند مرتبه در سال از این مکان دیدن می کنند. در ارتفاعات کوه های آخون جنگلی بسیار زیبا و چشم نواز وجود دارد که از شاهکارهای طبیعی این منطقه محسوب می شود. این جنگل دارای تعداد بی شماری از درختان ممرز، راش، بلوط و گیاهان نادر این منطقه می باشد.

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود