قلعه مارماریس

0 8
شهر مارماریس واقع در کشور ترکیه می باشد و کشور ترکیه به دلیل محیط های توریستی زیادی که دارد سالانه گردشگران بی شماری را پذیرا می باشد که یکی از این مناطق گردشگری شهر مارماریس می باشد که یکی از محبوب ترین شهرهای گردشگری در کشور ترکیه می باشد که بزرگ ترین اقامتگاه ها در سراسر ساحل دریای اژه را دارا می باشد. از جمله جاذبه های گردشگری شهر مارماریس می توان به قلعه  مارماریس اشاره کرد. ساخت این قلعه در سال ۱۵۲۲ به دستور سلطان عثمانی، شاه سلطان سلیمان عثمانی صورت گرفت. همراه با ساخت قلعه  مارماریس، یک کاروانسرای کوچک هم به دستور مادر سلطان سلیمان، عایشه حفصه سلطان، بنا گردید.
قلعه مارماریس به عنوان پایگاه نظامی برای نیروهای سلیمان مورد استفاده قرار می گرفت. در طی جنگ جهانی اول قلعه مورد حمله  ناوگان فرانسه قرار گرفت و آسیب جدی به آن وارد شد. تا دهه ی ۱۹۷۰ از قلعه به عنوان محیطی برای اسکان استفاده می کردند که در آن ۱۸ خانه، ۱چشمه و۱ خرپشته وجود داشت. لرد نلسون و ناوگانش که در سال ۱۷۹۸ برای مبارزه با ناپلئون به سمت مصر به راه افتاده بودند در این قلعه مستقر شدند. این قلعه در بین سال های ۱۹۸۰_۱۹۹۰ برای بازگشت به شکل نخست آن بازسازی شد و در سال ۱۹۹۱ به یک موزه مبدل گردید.
قلعه مارماریس دارای هفت منطقه داخلی است که از این تعداد دو منطقه برای سالن باستان شناسی است و یک منطقه هم برای سالن مردم نگاری می باشد. مناطق دیگر هم به عنوان گالری های هنری و انبار مورد استفاده قرار می گیرند. قلعه مارماریس هم در طول روز و هم در طول شب منظره بسیار زیبایی دارد که گردشگران تور مارماریس می توانند از این مناظر رویایی بازدید لذت ببرند. نمای باشکوه شهر مارماریس از جمله خرابه های باستانی فیسکس که یک شهر بندری  مهم در منطقه کاریا بورد است از بالای قلعه قابل مشاهده می باشد.

منبع:لحظه آخر

-
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود